Regały wspornikowe

Regały wspornikowe

Rozwiązanie magazynowe przeznaczone do składowania długich elementów takich jak rury, profile, płyty, arkusze blachy lub listwy.

Opis produktu

Regał wspornikowy to idealne rozwiązanie do magazynowania i obsługi długich elementów

Regały dłużycowe zostały zaprojektowane z myślą o składowaniu takich produktów jak profile metalowe, rury z tworzyw sztucznych, deski lub płyt. System ten umożliwia bezpośredni dostęp do składowanych ładunków, co ułatwia ich obsługę ręczną (w przypadku elementów lekkich) lub za pomocą urządzeń transportu bliskiego.

Regał na dłużyce, składający się z podstawy, kolumn i ramion, to konstrukcja o dużej nośności i uniwersalnym zastosowaniu, którą można dostosować do różnych typów magazynu oraz do ładunków o niestandardowych wymiarach. Rozwiązanie to jest dostępne również na ruchomych podstawach pozwalających jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń obiektu logistycznego.

Regały magazynowe wspornikowe służą do składowania różnego rodzaju ładunków dłużycowych

Regały wspornikowe – zalety

  • Duża różnorodność ładunków: poszczególne elementy składowe i akcesoria umożliwiają dostosowanie regałów wspornikowych do szerokiej gamy ładunków długich oraz towarów o różnych rozmiarach i wagach.
  • Bezpośredni dostęp i doskonała widoczność: regał na dłużyce zapewnia możliwość szybkiego dostrzeżenia i bezpośredniego dostępu do składowanego produktu.
  • Łatwy montaż: regał na profile jest zbudowany z dopasowywanych elementów, co ułatwia montaż i pozwala przystosowywać instalację magazynową do przyszłych potrzeb poprzez dodawanie kolejnych modułów.
  • Optymalizacja przestrzeni: regały wspornikowe mogą być montowane na ruchomych podstawach, co pozwala zagęścić ładunki, zachowując bezpośredni dostęp do każdego z nich.
  • Możliwość składowania na zewnątrz: regały wspornikowe są dostępne z różnej klasy zadaszeniem, które chroni ładunki i samą konstrukcję regału przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w przypadku instalacji na wolnym powietrzu.
  • Bezpieczeństwo: regały magazynowe wspornikowe są wyposażone w elementy takie jak usztywnienia pionowe czy odbojniki, które nadają konstrukcji dużą stabilność i wytrzymałość.
Regały wspornikowe magazynowe mają wiele zalet, wśród których można wymienić elastyczność, bezpośredni dostęp do składowanych ładunków czy dużą nośność

Regały wspornikowe pozwoliły nam składować profile o długości od 4 do 7 metrów

Gaviota
Roberto Urra Dyrektor ds. Logistyki
Gaviota
(Villena, Hiszpania)

Regały wspornikowe – zastosowania

Rozwiązanie dla firm składujących rury, profile i inne podłużne ładunki o dużym gabarycie

Regały wspornikowe to uniwersalne rozwiązanie magazynowe, które idealnie dostosowuje się do składowania szerokiej gamy ładunków o bardzo zróżnicowanych wymiarach. Dlatego system ten jest niezbędny w wielu centrach logistycznych i produkcyjnych.

Regał na dłużyce umożliwia składowanie ładunków takich jak rury lub profile

Magazyny produktów dłużycowych

Regał wspornikowy zapewnia optymalne składowanie długich elementów takich jak rury, profile lub listwy.

Regał wspornikowy może służyć do magazynowania ładunków niepodlegających paletyzacji

Produkty niepodlegające paletyzacji

Regał na profile to doskonałe rozwiązanie w przypadku składowania ładunków takich jak płyty lub arkusze blachy, które nie mieszczą się na paletach.

Regał na dłużyce pozwala magazynować w jednym module ładunki o bardzo zróżnicowanych wymiarach i wagach

Ładunki o nieregularnych kształtach i dużym gabarycie

Regały magazynowe wspornikowe pozwalają składować produkty o różnych wymiarach i wagach.

Regały wspornikowe – konfiguracje

Wszechstronne rozwiązanie odpowiadające różnym potrzebom magazynowym

Regały wspornikowe poprzez różne opcje konfiguracji dostosują się do indywidualnych wymogów każdego magazynu. Wśród dostępnych wersji znajdują się regały wspornikowe jednostronne oraz dwustronne, regały z zadaszeniem lub regały na ruchomych podstawach, dające możliwość składowania akumulacyjnego.

Opinie klientów

Artys

Rozwiązania magazynowe Mecaluxu pozwoliły nam lepiej zorganizować proces składowania w zależności od wymiaru ładunków. Regały wspornikowe dostosowują się do różnych typów i gabarytów magazynowanych produktów.

Czytaj więcej
Phillippe Armand Dyrektor Operacyjny
Artys
(Saint-Michel-sur-Orge, Francja)
Giménez Ganga

Jesteśmy bardzo zadowoleni z regałów wspornikowych na przesuwnych podstawach, ponieważ są one przystosowane do wymiarów naszych profili aluminiowych, dzięki czemu zyskaliśmy o 48% więcej pojemności magazynu.

Czytaj więcej
Ramón Encina Kierownik Działu Doskonalenia Procesów
Giménez Ganga
(Sax, Hiszpania)
Kverneland

Miejsce mocowania ramion regałów wspornikowych możemy regulować w zależności od naszych potrzeb.

Czytaj więcej
Franck Claudon Dyrektor ds. składowania i dystrybucji
Kverneland
(Thionville, Francja)

Realizacje

Idealne rozwiązanie do składowania długich profili

Gaviota, producent żaluzji, rolet, markiz i szklanych fasad wyposażył swój magazyn w regały wspornikowe, paletowe i wjezdne. Ładunki sklasyfikowane są według różnych kryteriów. Dlatego przykładowo profile ze względu na ich długość składowane są na regałach wspornikowych. Czytaj więcej

Idealne rozwiązanie do składowania długich profili

Giménez Ganga zwiększyła pojemność składowania aż o 48%

Giménez Ganga, hiszpaski producent rolet i żaluzji, zmodernizował swoje centrum logistyczne nieopodal Alicante. Firma wdrożyła system przesuwnych regałów wspornikowych, który zapewnił optymalne wykorzystanie przestrzeni bez utraty bezpośredniego dostępu do towaru. Czytaj więcej

Giménez Ganga zwiększyła pojemność składowania aż o 48%

Magazyn profili aluminiowych firmy Aluprof z regałami wspornikowymi i paletowymi

Magazyn produktów gotowych firmy Aluprof wyposażono w regały wspornikowe i paletowe przeznaczone do składowania profili aluminiowych i palet różnej wysokości. Czytaj więcej

Magazyn profili aluminiowych firmy Aluprof z regałami wspornikowymi i paletowymi
Więcej realizacji

Regały wspornikowe – elementy składowe

Podstawowe elementy regałów magazynowych wspornikowych są wykonane z profili walcowanych na gorąco. Zapewnia im to dużą nośność i wytrzymałość na odkształcenia.

Do głównych elementów regałów na dłużyce zaliczamy kolumny, podstawy i usztywnienia (nadające stabilność regałowi) oraz ramiona, na których odkłada się składowane ładunki.

Regały wspornikowe są wyposażone w wysokiej jakości elementy zapewniające bezpieczeństwo pracownikom magazynu oraz składowanym ładunkom.

Kolumny to zamontowane pionowo profile, do których przykręca się ramiona

Kolumny

Profile montowane pionowo ze żłobieniami, do których przymocowane są ramiona oraz punkty zaczepienia łączy i usztywnień.

Podstawy to profile zamontowane poziomo, które nadają stabilność regałom dłużycowym

Podstawy

Profile montowane poziomo, które nadają stabilność całej konstrukcji. Podstawy łączy się z kolumnami, skręcając ze sobą płytki mocujące.

Ramiona to profile zamocowane poziomo stanowiące oparcie dla składowanych ładunków

Ramiona

Profile montowane poziomo pod lekkim kątem, które stanowią podparcie dla składowanych ładunków. Łączone do kolumn za pomocą śrub.

Usztywnienia i łącza kolumny nadają większą stabilność regałom magazynowym wspornikowym

Usztywnienia i łącza kolumny

W celu wzdłużnego usztywnienia regałów stosuje się zespoły usztywnień i łącza kolumn, co pozwala uzyskać większą stabilność konstrukcji.

Łącza portykowe dodatkowo stabilizują regał na dłużyce

Łącza portyku

Profile montowane poziomo w górnej części regału, stosowane w przypadku konieczności nadania większej stabilności konstrukcji.

Prowadnice boczne wydzielają strefę poruszania się wózków widłowych w korytarzach regałów paletowych wspornikowych

Prowadnice boczne dla wózków widłowych

Stosowane w korytarzach roboczych, gdzie wyznaczają strefę poruszania się wózków widłowych bocznych, często stosowanych do obsługi regałów na profile.

Tabliczki znamionowe zawierają dane techniczne regałów

Tabliczki znamionowe

Zawierają informacje techniczne dotyczące instalacji magazynowej. Umieszczane w widocznych miejscach, na przykład na krańcach regału.

Regały wspornikowe – akcesoria

Akcesoria zwiększające funkcjonalność regałów magazynowych wspornikowych

Odbojnik ramienia zapobiega wypadnięciu z regału ładunków składowanych luzem

Odbojnik ramienia

Metalowy element wprowadzany na końcu profilu ramienia w celu zabezpieczenia przed upadkiem z regału szczególnie ładunków składowanych luzem.

Półki umożliwiają składowanie pojemników, paczek i palet na regałach dłużycowych

Półki

Umieszczane na ramionach regału wspornikowego. Umożliwiają składowanie pojemników, paczek, a nawet palet o zróżnicowanych wymiarach.

Zadaszenie chroni konstrukcje regału i składowane ładunki w przypadku instalacji regału wspornikowego na wolnym powietrzu

Zadaszenie

Stosowane w przypadku regałów wspornikowych montowanych na zewnątrz. Zabezpiecza zarówno konstrukcję regału, jak i składowane na nim ładunki przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych (deszczu, promieni słonecznych etc.).

Katalogi

Catalog - 2 - Regaly-wspornikowe - pl_PL

Regały wspornikowe (katalog)

System magazynowy przeznaczony do składowania długich elementów

Pobierz
Przegląd techniczny regałów

Przegląd techniczny regałów magazynowych (katalog)

Eksploatacja, przeglądy i utrzymanie regałów

Pobierz

Często zadawane pytania

Regał wspornikowy (inaczej regał na profile lub regał na dłużyce) to rozwiązanie magazynowe zaprojektowane w celu składowania długich elementów lub ładunków o dużym gabarycie. Regały te to konstrukcje o dużej wytrzymałości, składające się z kolumn, podstaw i ramion, na których odkłada się ładunki. Mogą być wykorzystywane do magazynowania rur, płyt wiórowych, arkuszy blachy, a nawet przedmiotów o większym gabarycie jak np. elementy samochodów lub samolotów.

Regały magazynowe wspornikowe to konstrukcje przeznaczone do składowania i obsługi szerokiej gamy długich elementów lub ładunków o specjalnych wymiarach takich jak profile stalowe, rury z tworzyw sztucznych i stalowe, płyty wiórowe lub arkusze blachy.

Tak. Montaż półek (stalowych lub z płyty wiórowej) na ramionach regału pozwala utworzyć powierzchnię do magazynowania różnego rodzaju palet, a także pojemników i kontenerów.

Maksymalna nośność regałów wspornikowych zależy od wybranej konfiguracji. Regały wspornikowe to bardzo wytrzymałe konstrukcje, których nośność to ponad 2500 kg na ramię.

Regały wspornikowe mogą mieć ponad 6 metrów wysokości.

Regał na dłużyce może mieć ramiona o długości od 400 do 2000 mm. Zazwyczaj długość ramion jest większa od szerokości jednostek ładunkowych, chociaż zdarza się, że ładunek wystaje poza ramiona, szczególnie w przypadku składowania płyt i arkuszy blachy.

Aby wyznaczyć rozmieszczenie ramion i kolumn w regale wspornikowym, należy wziąć pod uwagę rozmiary, wagę i sztywność ładunków, typ urządzeń transportu bliskiego, tolerancje etc. Każda jednostka ładunkowa musi opierać się co najmniej na dwóch ramionach i może wystawać z obu stron maksymalnie o 50% odległości poziomej między dwoma sąsiadującymi ramionami. Pozwala to uzyskać stabilną powierzchnię składowania i właściwy rozkład ładunków na regale.

Przeważnie operacje pobierania i odkładania ładunków wykonuje się przy pomocy wózków widłowych, zwykle wózków widłowych bocznych przeznaczonych do obsługi długich elementów i ładunków o niestandardowych wymiarach. W momencie odkładania ładunku kluczowe jest jego odpowiednie wycentrowanie, aby uniknąć uderzenia widłami o ramiona regału. W przypadku bardzo ciężkich ładunków do ich obsługi zamiast wózków widłowych stosuje się suwnice.

Tak. Montaż regałów wspornikowych na ruchomych podstawach pozwala maksymalnie zagęścić składowane ładunki i optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Ten rodzaj regałów można zastosować w każdym obiekcie logistycznym. Jedynym wymogiem jest zatopienie w posadzce szyn, po których będą się przemieszczać podstawy regałów wspornikowych.

Można zamontować do 16 ruchomych podstaw jedna za drugą. Jeśli zachodzi konieczność rozbudowy instalacji magazynowej, na jednym końców bloku regałów należy zamontować regał stały wspornikowy, co umożliwi dodanie z tej samej strony kolejnych 16 podstaw ruchomych.

Zapytaj eksperta