Regały dłużycowe w magazynie

Regały dłużycowe i ich zastosowanie w magazynie

23 gru 2019

Regały dłużycowe (regały wspornikowe) to praktyczny i wytrzymały system magazynowy przeznaczony do składowania długich i ciężkich elementów. Wykorzystuje się je także do magazynowania desek, metalowych płyt, blachy czy ładunków o nietypowych kształtach.

Nasz artykuł pomoże Ci lepiej zrozumieć przeznaczenie regałów dłużycowych i wyjaśni, w jakich sytuacjach jest to idealne rozwiązanie do zastosowania w magazynie.

Kiedy należy wybrać regały dłużycowe?

W artykule Jakie regały przemysłowe wybrać do magazynu? przyglądaliśmy się, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego systemu składowania. Jedną z poruszonych kwestii była charakterystyka i specyfika magazynowego towaru. Ładunki o nieregularnych kształtach, do przechowywania których nie wykorzystuje się palet, mogą wymagać specjalnego rozwiązania.

Regały dłużycowe to system magazynowy o dużej wytrzymałości, w którym ładunki umieszczane są na specjalnych ramionach zamontowanych w kolumnach regałów. Do obsługi tak składowanych towarów wykorzystuje się wózki widłowe.

Wyróżniamy dwa typy regałów dłużycowych

  • Regały jednostronne – dzięki swojej konstrukcji umożliwiają ustawienie instalacji wzdłuż ściany budynku. Jest to rozwiązanie elastyczne, które w każdym momencie można wyposażyć w dodatkowe ramiona i tym samym stworzyć wersję dwustronną regałów.
  • Regały dwustronne – umożliwiają dostęp do ładunków z obydwu stron instalacji, przez co powinny być zamontowane w środkowej części magazynu.

Jakie ładunki składowane są na regałach dłużycowych?

Regały wspornikowe są doskonałym wyborem do przechowywania długich ładunków oraz materiałów budowlanych o nieregularnych kształtach i rozmiarach, takich jak np. drewno, blachy, pręty zbrojeniowe itp.

Zależnie od cech składowanego ładunku regały dłużycowe mogą być dostarczone w wersji lekkiej, zaprojektowanej głównie do obsługi ręcznej ładunków, oraz ciężkiej, na której można umieścić towary o wadze nawet do ośmiu ton. System ten został skonstruowany w sposób umożliwiający dostosowanie jego wysokości do potrzeb danego obiektu magazynowego.

Czy regały dłużycowe można zainstalować na wolnym powietrzu?

Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości oraz uniwersalności regały wspornikowe doskonale sprawdzą się zarówno w tradycyjnym obiekcie magazynowym, jak i w miejscu składowania ładunków znajdującym się na wolnym powietrzu. Brakuje Ci miejsca w magazynie, a może szukasz rozwiązania, które sprawdzi się w sektorze budowlanym? Regały dłużycowe mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Dlaczego warto wybrać regały dłużycowe?

Oto najważniejsze zalety regałów dłużycowych, które powinny Cię przekonać do ich wyboru:

  • Możliwość składowania ładunków o niestandardowych rozmiarach i kształtach.
  • Jest to optymalne rozwiązanie do magazynowania długich ładunków.
  • Wytrzymałość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb.
  • Większa pojemność magazynowa – w niektórych przypadkach zastosowanie regałów dłużycowych może zapobiec potrzebie rozbudowy magazynu lub reorganizacji jego układu.

Regały dłużycowe to system magazynowy, który można dostosować do każdego rodzaju magazynu i składowanego ładunku, co sprawia, że rozwiązanie to może zwiększyć efektywność procesów logistycznych Twojego przedsiębiorstwa.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub online. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Ci wszelkich potrzebnych informacji.