Automatyczny system Pallet Shuttle z wózkiem wahadłowym – duża pojemność magazynowa i bardzo duża liczba cykli

22/05/2017

Portugalska firma Cistér wyposaży swój magazyn w automatyczny system Pallet Shuttle z wózkami wahadłowymi firmy Mecalux. Rozwiązanie to pozwoli uzyskać pojemność magazynową dla 12 672 palet, a także znacznie zwiększyć obieg towarów. Wszystkimi procesami i czynnościami będzie sterowało oprogramowanie magazynowe Easy WMS.

Obiekt zostanie wyposażony w dwa bloki 9-poziomowych regałów o długości 71 m i wysokości 17,6 m. Głębsze kanały umożliwią składowanie 24 palet, a płytsze 8 palet.

Na każdym poziomie umieszczony zostanie wózek wahadłowy, którego zadaniem będzie ustawienie wózka Pallet Shuttle przed kanałem wyznaczonym przez system Easy WMS. Następnie wózek Pallet Shuttle będzie automatycznie układał lub pobierał palety z regału. Dwa podnośniki (wejściowy i wyjściowy) zapewnią połączenie między poszczególnymi poziomami.

Mecalux dostarczy również system przenośników, który połączy zakład produkcyjny z magazynem, a także umożliwi transport towarów z regałów do strefy wydawania. Ponadto w obiekcie znajdzie się strefa buforowa z 18 kanałami przepływowymi, gdzie będzie się odbywać sortowanie produktów według trasy lub odbiorcy.

W projekcie magazynu przewidziano możliwość jego rozbudowy w razie potrzeby podyktowanej przyszłym rozwojem firmy, co pozwoli zwiększyć pojemność obiektu i umożliwi składowanie 22 464 palet.

Cistér to powstała w 1999 roku portugalska firma należąca do grupy Raimundo & Maia. Specjalizuje się w produkcji konserw z warzywami strączkowymi i owocami. Dzięki wyposażonym w najnowocześniejsze urządzenia zakładom produkcyjnym Cistér oferuje produkty najwyższej jakości.

 

GuardarGuardarGuardarGuardar