System Shuttle dla pojemników

System Shuttle dla pojemników

Automatyczne rozwiązanie do składowania pojemników wykorzystujące do ich transportu samojezdne wózki

Produkt

Automatyczny System Shuttle dla pojemników przeznaczony do wysokowydajnych centrów dystrybucyjnych

Pojemnikowy System Shuttle to automatyczne rozwiązanie magazynowania pojemników, które usprawnia kompletację zamówień, zapewniając stały przepływ produktów z lokalizacji na regałach do stanowisk kompletacyjnych.

Zalety

Większa elastyczność kompletacji zamówień oraz wzrost pojemności magazynu

Rozwiązanie zagęszczające składowanie ładunków w magazynie oraz przyspieszające przygotowywanie zamówień, a tym samym zwiększające wydajność.

 • Stały przepływ ładunków i praca w trybie 24 godzinnym.
 • W pełni automatyczny system składowania pojemników, kartonów z drobnymi produktami.
 • Maksymalna prędkość operacji wejścia i wyjścia towarów.
 • Duża liczba cykli na godzinę.
 • Stała inwentaryzacja w czasie rzeczywistym dziękw czasie rzeczywistym dzięki oprogramowaniu do zarządzania magazynem Easy WMS.
 • Modułowy i skalowalny system, który można rozbudowywać w miarę wzrostu potrzeb logistycznych.
 • Optymalizacja dostępnej powierzchni w celu zapewnienia większej pojemności magazynu.
 • Możliwość dostosowania do różnych jednostek ładunkowych w rożnych rozmiarach: plastikowych pojemników, kartonów lub metalowych tac.
 • Łatwy serwis i konserwacja bez konieczności całkowitego zatrzymania instalacji.

Zastosowanie

Intensywna i wysokowydajna kompletacja w przedsiębiorstwie z każdej branży

System Shuttle dla pojemników jest przeznaczony dla firm z każdej branży, zwłaszcza tych, które składują wiele małych produktów na ograniczonej przestrzeni i chcą usprawnić kompletację zamówień Rozwiązanie to ułatwia konsolidację i sekwencjonowanie już przygotowanych zamówień, a także zaopatrzenie linii produkcyjnych.

Firmy z sektora medycznego i farmaceutycznego, składujące małe produkty na małej przestrzeni i w kontrolowanej temperaturze.

Firmy zajmujące się serwisem oraz handlem hurtowym częściami zamiennymi dla branż: wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej, motoryzacyjnej i innych.

Firmy handlowe, sprzedające głownie produkty o małych gabarytach i dużej rotacji.

Magazyn buforowy – System Shuttle dla pojemników może pełnić funkcję tymczasowego miejsca składowania niektórych produktów, takich jak artykuły niezbędne na liniach produkcyjnych.

Funkcja sortownika - organizacja produktów niezbędnych do przygotowania dużej ilości zamówień jednocześnie.

Działanie

Stały i bezpieczny obieg ładunków

System Shuttle dla pojemników został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić przygotowanie dużej liczby zamówień dziennie.

Realizacje

Manitou Group zautomatyzował magazyn części zamiennych

Manitou Group, producent urządzeń transportu wewnętrznego, podnośników koszowych oraz ładowarek, zautomatyzował swój magazyn we Francji. Firma zainstalowała system Shuttle Mecaluxu i dwa wysokowydajne stanowiska kompletacyjne, aby zarządzać zapasem małych produktów oraz zwiększyć wydajnośc kompletacji. Czytaj więcej

Manitou Group zautomatyzował magazyn części zamiennych
Więcej realizacji

Stanowiska kompletacyjne

Możliwość zastosowania trzech różnych systemów kompletacji

System Shuttle dla pojemników jest połączony ze stanowiskami kompletacyjnymi, gdzie zamówienia są przygotowywane według kryterium „produkt do operatora”. Pojemniki są automatycznie dostarczane na jedno z trzech możliwych do zastosowania stanowisk roboczych:

 • Standardowe stanowisko kompletacyjne. Rozwiązanie to jest idealne do sporadycznej kompletacji zamówień. Może znajdować się z przodu magazynu i być zbudowane z obwodu przenośników rolkowych w kształcie litery U lub z boku i składać się z przenośników taśmowych. Operatorzy odbierają pojemniki, które docierają do nich z magazynu i umieszczają je na stanowisku za sobą. Ten system umożliwia pobranie od 60 do 120 pozycji na godzinę (w zależności od wymiarów pudełek) w celu przygotowania zamówień na tą samą referencję.
 • Stanowisko kompletacji wielozadaniowej. Jest również wyposażone w układ przenośników w kształcie litery U. W tym przypadku zamówienia nie są przygotowywane za plecami, a po jednej ze stron operatora, gdzie automatycznie są dostarczane pojemniki (każdy odpowiada zamówieniu składającemu się z wielu referencji). Operatorzy pobierają artykuły z pojemników otrzymanych z magazynu i przydzielają je do poszczególnych. Dzięki temu rozwiązaniu, aby przygotować zamówienia, operatorzy muszą obrócić tylko o 90o, dzięki czemu mogą przygotować od 90 do 165 pozycji na godzinę.
 • Stacja kompletacyjna o wysokiej wydajności. To rozwiązanie do kompletacji - najbardziej ergonomiczne ze wszystkich - zostało zaprojektowane w celu ułatwienia i usprawnienia procesu przygotowywania zamówień zawierających wiele jednostek asortymentowych i lekkich produktów. Stacja umożliwia realizację do 6 zamówień jednocześnie, osiągając przepustowość ponad 1000 kompletacji/godzinę.
El Sistema Shuttle puede incorporar cualquier estación de picking donde se preparen los pedidos según el criterio producto a hombre

Elementy składowe

Regały

Pojedyncza lub podwójna głębokość składowania. Ich wymiary mogą sięgać: 20 m wysokości i 100 m długości.

Windy

Przenoszą pojemniki na poziom regałów, na którym będą magazynowane.

Przenośniki

Transportują pojemniki na regały, przy których znajduje się winda, lub na stanowiska kompletacyjne.

Wózek systemu Shuttle dla pojemników

Znajduje się na każdym poziomie magazynowym. Jego zadaniem jest pobieranie pojemników z ich lokalizacji za pomogą teleskopowych ramion, które mogą być dostosowane do wymiarów ładunków i ich położenia (pojedyncza lub podwójna głębokość składowania).

System zarządzania magazynem

Jest to oprogramowanie, które zarządza systemem Shuttle dla pojemników, który dystrybuuje ładunki zgodnie z otrzymanymi poleceniami. Oprogramowanie sterujące kieruje ruchem samojezdnych wózków w celu usprawnienia realizacji zadań związanych z magazynowaniem i kompletacją zamówień.

Dane techniczne

Maksymalna wysokość instalacji 20 m
Maksymalna długość instalacji 100 m
Maksmalna waga pojemnika 50 kg
Typ regałów Pojedyncza, podwójna i potrójna głębokość składowania
Pręskość wózka do 4m/s
Przyspieszenie wózka do 4m/s2
Temperatura w jakiej pracuje magazyn od 0 do 40 ºC

Pobieranie

E_Shuttle_cajas_PL

System Shuttle dla pojemników

Większa pojemność magazynu i efektywność procesu kompletacji

Pobierz

Zapytaj eksperta