Artykuły logistyczne

Wyszukaj według:

35 Results for

 • Cyfrowy program informacyjny

  Cyfrowy program informacyjny

  14/07/2022

  Mecalux prezentuje Best practices in warehousing 4.0, cyfrowy program informacyjny zawierający wywiady, historie sukcesów i analizy trendów logistycznych. W programie biorą udział eksperci Yossi Sheffi i Joakim Kembro, a także dyrektorzy międzynarodowych przedsiębiorstw: Würth Modyf, Copacol i FIC.

 • Transformacja cyfrowa ukierunkowana na człowieka

  Transformacja cyfrowa ukierunkowana na człowieka

  26/04/2022

  Doktor Yasel Costa, wykładowca w Międzynarodowym Programie Logistycznym MIT Saragossa, analizuje wyzwania cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Nowa rewolucja przemysłowa skoncentrowana na czlowieku to doskonała okazja do wdrożenia ulepszeń korzystnych dla wszystkich ludzi.

 • Zarządzanie ryzykiem w łańcuchu dostaw

  Zarządzanie ryzykiem w łańcuchu dostaw

  19/04/2022

  Według dra Luki Urcioli, wykładowca zarządzania łańcuchem dostaw w Międzynarodowym Programie Logistycznym MIT Saragossa, przedsiębiorstwa, które wdrożyły strategie zarządzania ryzykiem w łańcuchach dostaw, osiągają przewagę konkurencyjną na rynku. Offshoring, oursourcing i globalizacja zwiększają podatność łańcucha dostaw na nieoczekiwane zagrożenia i zakłócenia.

 • Zaawansowane algorytmy, czyli jak zaprojektować idealny magazyn

  Zaawansowane algorytmy, czyli jak zaprojektować idealny magazyn

  18/04/2022

  Mecalux wykorzystuje platformę analizującą dane opartą na uczeniu maszynowym, aby zaprojektować możliwie najlepsze rozwiązania magazynowe. Algorytmy te mogą przewidzieć zmiany trendów rynkowych, zachowań konsumenckich, wydajność maszyn i inne zjawiska.

 • Rozwiązanie zwiększające efektywność magazynu o 40%

  Rozwiązanie zwiększające efektywność magazynu o 40%

  12/04/2022

  Zwiększenie wydajności operatorów magazynu nie jest prostym zadaniem, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które ją warunkują. Rozwiązaniem, które może pomóc zwiększyć efektywność pracowników, a co za tym idzie również całego magazynu jest wdrożenie oprogramowania zarządzającego.

 • Sukces magazynu omnikanałowego zależy od jego projektu

  Sukces magazynu omnikanałowego zależy od jego projektu

  22/02/2022

  Niezależnie od tego, czy konsumenci kupują w sklepie, przez internet, czy łącząc oba te kanały, oczekują pozytywnych doświadczeń i zadowolenia z zakupów. Omnichannel experience, czyli doświadczenie klienta podczas robienia zakupów z wykorzystaniem różnych kanałów, zmienia świat logistyki i magazynów.

 • Logistyka ochrony zdrowia - Intersurgical (wywiad)

  Logistyka ochrony zdrowia - Intersurgical (wywiad)

  10/02/2022

  Mecalux przeprowadził wywiad z Martynasem Tamosiunasem, Menadżerem Łańcucha Dostaw w litewskim oddziale Intersurgical, o tym, jak firma zreorganizowała i zmodernizowała proces logistyczny i postawiła na automatyzację, aby móc sprostać bezprecedensowemu wzrostowi popytu na jej produkty spowodowanemu pandemią.

 • Wywiad z Yossi Sheffi (MIT)

  Wywiad z Yossi Sheffi (MIT)

  14/12/2021

  Mecalux przeprowadził wywiad z Yossim Sheffim, dyrektorem MIT Center for Transportation and Logistics. Tematem rozmowy była analiza tego, jak pandemia COVID-19 zmienia przedsiębiorstwa i łańcuchy dostaw.

 • Integracja WMS z internetowymi platformami handlowymi

  Integracja WMS z internetowymi platformami handlowymi

  11/10/2021

  Moduł Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration to rozszerzenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS, które umożliwia jego integrację z internetowymi platformami handlowymi (marketplaces, m.in. Amazon i eBay) i oprogramowaniem sklepów internetowych (e-commerce platforms, np. PrestaShop), aby zapewnić synchronizację oferty internetowej z rzeczywistym stanem towaru w magazynie.

 • Najlepsze oprogramowanie dla magazynu sklepu internetowego

  Najlepsze oprogramowanie dla magazynu sklepu internetowego

  01/10/2021

  Opracowany przez Mecalux WMS dla e-commerce, to oprogramowanie stworzone w celu efektywnwgo zarządzania kompetacją zamówień w sklepach internetowych. Moduł ten jest rozszerzeniem systemu zarządzania magazynem Easy WMS, które pozwala skrócić czas kompletacji o połowę i zwiększyć wydajność aż o 80%.

 • Oprogramowanie, które integruje magazyn z firmami spedycyjnymi

  Oprogramowanie, które integruje magazyn z firmami spedycyjnymi

  23/09/2021

  Wysyłka i dostawa zamówień to w logistyce firm działających w branży e-commerce dwie kluczowe czynności, ponieważ mają bezpośredni wpływ na zadowolenie klienta. Co zrobić, aby zaoferować klientom szybszą i bezbłędną obsługę w tym zakresie? Odpowiedzią na to pytanie jest Multi Carrier Shipping Software, rozszerzenie systemu Easy WMS, które usprawnia cały proces poprzedzający dostawę: pakowanie, etykietowanie oraz przekazanie zamówienia przewoźnikowi.

 • Regały przesuwne Movirak: pytania i odpowiedzi

  Regały przesuwne Movirak: pytania i odpowiedzi

  18/01/2021

  System ten zyskuje coraz większą popularność i jest obecnie stosowany w ponad 500 różnego rodzaju magazynach na całym świecie. W niniejszym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące regałów przesuwnych Movirack, aby przedstawić ich wpływ na wzrost efektywności logistyki przedsiębiorstw z różnych branż.

 • Jak zwiększyć pojemność i wydajność magazynu

  Jak zwiększyć pojemność i wydajność magazynu

  12/01/2020

  Charakterystyczną cechą wszystkich akumulacyjnych systemów magazynowych jest duża gęstość składowania, uzyskana poprzez optymalizację wykorzystania miejsca w magazynie. Spośród tego typu rozwiązań największą wydajność zapewnia system Pallet Shuttle, ponieważ regały obsługiwane są przez automatyczne wózki, które transportują palety w kanałach regałów.

Wyświetlanie 1 - 20 z 35 rezultatów.