Artykuły logistyczne

 • Duch przedsiębiorczości u menedżerów łańcucha dostaw

  Duch przedsiębiorczości u menedżerów łańcucha dostaw

  17 cze 2024

  Thomas J. Goldsby, Donald F. Kuratko i Michael G. Goldsby badają korzyści, jakie przynosi w łańcuchu dostaw przedsiębiorczość korporacyjna. Kierownictwo średniego szczebla odgrywa kluczową rolę w tworzeniu środowiska sprzyjającego poszukiwaniu nowych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami w biznesie.

 • Znaczenie cech pracowników dla rezyliencji przedsiębiorstwa

  Znaczenie cech pracowników dla rezyliencji przedsiębiorstwa

  22 kwi 2024

  Rezyliencja organizacji zależy od zestawu indywidualnych cech jej pracowników, które stanowią nieocenioną pomoc w obliczu zakłóceń. Badanie przeprowadzone przez Melanie i Markusa Gerschbergerów oraz Scotta C. Ellisa pozwoliły zidentyfikować 10 cech osobowości sprzyjających rezyliencji przedsiębiorstwa.

 • Wywiad z Kuang Xu (Stanford)

  Wywiad z Kuang Xu (Stanford)

  08 kwi 2024

  W wywiadzie przeprowadzonym przez Mecalux Kuang Xu wyjaśnia, dlaczego uważa, że przedsiębiorstwa powinny stosować automatyzację i podejmowanie decyzji na podstawie danych, aby w pełni wykorzystywać potencjał sztucznej inteligencji.

 • Technologia wytwarzania przyrostowego upraszcza łańcuch dostaw

  Technologia wytwarzania przyrostowego upraszcza łańcuch dostaw

  01 kwi 2024

  Wdrożenie technologii wytwarzania przyrostowego upraszcza łańcuch dostaw oraz zmniejsza zużycie energii potrzebnej do produkcji mniejszych produktów. Druk 3D pozwala zaoszczędzić na opakowaniu i małych seriach, tworząc spersonalizowane produkty oferujące wartość dodaną dla klienta.

 • Przestrzenie danych w logistyce miejskiej

  Przestrzenie danych w logistyce miejskiej

  18 mar 2024

  Przestrzenie danych w logistyce miejskiej to ekosystem, w którym przechowuje się informacje istotne dla operacji logistycznych i tymi informacjami zarządza. Zastosowanie technologii cyfrowych poprawia efektywność i widoczność informacji, a kilka europejskich projektów wykorzystuje przestrzenie danych w tym obszarze.

 • Podejmowanie decyzji w oparciu o dane logistyczne

  Podejmowanie decyzji w oparciu o dane logistyczne

  04 mar 2024

  Podejmowanie decyzji w oparciu o dane pomaga specjalistom ds. łańcucha dostaw identyfikować i ustalać priorytety kolejnych działań. Z ankiety IBM Institute for Business Value wynika, że kierownictwo zamierza korzystać z takich technologii jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe oraz internet rzeczy.

 • Sztuczna inteligencja jest pozytywną siłą napędową dla biznesu

  Sztuczna inteligencja jest pozytywną siłą napędową dla biznesu

  26 lut 2024

  Sztuczna inteligencja jest już elementem planów biznesowych. Dyrektorzy generalni opracowują strategie inwestycyjne, które maksymalizują korzyści, jakie sztuczna inteligencja może przynieść ich firmom. Z badania przeprowadzonego przez Ernst & Young wynika, że 65% dyrektorów generalnych uważa, iż sztuczna inteligencja jest pozytywną siłą napędową dla biznesu i społeczeństwa.

 • Wywiad z Pavolem Masarovičem, Dyrektorem Operacyjnym w IKEA Components Słowacja

  Wywiad z Pavolem Masarovičem, Dyrektorem Operacyjnym w IKEA Components Słowacja

  19 lut 2024

  Pavol Masarovič, Dyrektor Operacyjny w należącej do koncernu IKEA spółki IKEA Components Słowacja, specjalizującej się w zaopatrywaniu zakładów produkcyjnych w komponenty. Pavol Masarovič wyjaśnia, w jaki sposób automatyzacja i cyfryzacja magazynu przyczyniły się do poprawy wydajności realizacji zamówień.

 • Inwestycja w zautomatyzowane rozwiązania logistyczne

  Inwestycja w zautomatyzowane rozwiązania logistyczne

  12 lut 2024

  Automatyzacja procesów logistycznych poprawia wydajność magazynów i zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstw. Z badania zleconego przez firmę Zebra Technologies wynika, że 69% dyrektorów planuje zainwestować w automatyzację w 2024 roku lub już w nią zainwestowało w 2023 roku.

 • Trendy przyszłości w logistyce firm trzecich

  Trendy przyszłości w logistyce firm trzecich

  22 sty 2024

  Operatorzy logistyczni (3PL) to kluczowi partnerzy przedsiębiorstw, które decydują się na outsourcing magazynowania i transportu. W swoim artykule Carl Marcus Wallenburg i Michael Knemeyer analizują najnowsze osiągnięcia technologiczne pod kątem ich użyteczności dla logistyki 3PL.

 • Jak będą wyglądały magazyny w 2030 roku

  Jak będą wyglądały magazyny w 2030 roku

  15 sty 2024

  René De Koster w swoim artykule zatytułowanym Warehousing 2030 analizuje najnowsze trendy, doświadczenia i postępy technologii stosowanych w magazynach. Zdaniem autora firmy będą skłaniały się ku automatyzacji procesów w celu poprawy wydajności przygotowywania i wysyłki zamówień.

 • Wywiad przeprowadzony z Matthiasem Winkenbach z MIT

  Wywiad przeprowadzony z Matthiasem Winkenbach z MIT

  08 sty 2024

  Mecalux przeprowadził wywiad z Matthiasem Winkenbach, głównym badaczem w Massachusetts Institute of Technology (MIT), aby dowiedzieć się, jaki wpływ na rozwój handlu elektronicznego będzie miała sztuczna inteligencja.

 • Jak firmy korzystające z AI tworzą wartość?

  Jak firmy korzystające z AI tworzą wartość?

  27 gru 2023

  Thomas H. Davenport i Nitin Mittal wyjaśniają, w jaki sposób sztuczna inteligencja pomaga organizacjom zwiększyć konkurencyjność na rynku. Autorzy wymieniają kluczowe korzyści wynikające z zastosowania AI oraz prezentują zestawienie kategorii pomagające ogranizacjom w określeniu, na jakim etapie wdrożenia AI się znajdują.

 • Deskryptywna, predykcyjna i preskryptywna analityka danych na rzecz bardziej efektywnego i adaptowalnego oprogramowania magazynowego

  Deskryptywna, predykcyjna i preskryptywna analityka danych na rzecz bardziej efektywnego i adaptowalnego oprogramowania magazynowego

  09 paź 2023

  Dr Mustafa Çagri Gürbüz, wykładowca zarządzania łańcuchem dostaw w MIT Saragossa, wskazuje, w jaki sposób analityka predykcyjna umożliwia optymalizację łańcucha dostaw. Dzięki danym gromadzonym w magazynach możliwe jest stosowanie analityki deskryptywnej, predykcyjnej i preskryptywnej w celu uzyskania bardziej efektywnego i adaptowalnego systemu WMS.