Artykuły logistyczne

Wyszukaj według:
 • Integracja WMS z internetowymi platformami handlowymi

  Integracja WMS z internetowymi platformami handlowymi

  11/10/2021

  Moduł Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration to rozszerzenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS, które umożliwia jego integrację z internetowymi platformami handlowymi (marketplaces, m.in. Amazon i eBay) i oprogramowaniem sklepów internetowych (e-commerce platforms, np. PrestaShop), aby zapewnić synchronizację oferty internetowej z rzeczywistym stanem towaru w magazynie.

 • Najlepsze oprogramowanie dla magazynu sklepu internetowego

  Najlepsze oprogramowanie dla magazynu sklepu internetowego

  01/10/2021

  Opracowany przez Mecalux WMS dla e-commerce, to oprogramowanie stworzone w celu efektywnwgo zarządzania kompetacją zamówień w sklepach internetowych. Moduł ten jest rozszerzeniem systemu zarządzania magazynem Easy WMS, które pozwala skrócić czas kompletacji o połowę i zwiększyć wydajność aż o 80%.

 • Oprogramowanie, które integruje magazyn z firmami spedycyjnymi

  Oprogramowanie, które integruje magazyn z firmami spedycyjnymi

  23/09/2021

  Wysyłka i dostawa zamówień to w logistyce firm działających w branży e-commerce dwie kluczowe czynności, ponieważ mają bezpośredni wpływ na zadowolenie klienta. Co zrobić, aby zaoferować klientom szybszą i bezbłędną obsługę w tym zakresie? Odpowiedzią na to pytanie jest Multi Carrier Shipping Software, rozszerzenie systemu Easy WMS, które usprawnia cały proces poprzedzający dostawę: pakowanie, etykietowanie oraz przekazanie zamówienia przewoźnikowi.

 • Regały przesuwne Movirak: pytania i odpowiedzi

  Regały przesuwne Movirak: pytania i odpowiedzi

  18/01/2021

  System ten zyskuje coraz większą popularność i jest obecnie stosowany w ponad 500 różnego rodzaju magazynach na całym świecie. W niniejszym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące regałów przesuwnych Movirack, aby przedstawić ich wpływ na wzrost efektywności logistyki przedsiębiorstw z różnych branż.

 • Jak zwiększyć pojemność i wydajność magazynu

  Jak zwiększyć pojemność i wydajność magazynu

  12/01/2020

  Charakterystyczną cechą wszystkich akumulacyjnych systemów magazynowych jest duża gęstość składowania, uzyskana poprzez optymalizację wykorzystania miejsca w magazynie. Spośród tego typu rozwiązań największą wydajność zapewnia system Pallet Shuttle, ponieważ regały obsługiwane są przez automatyczne wózki, które transportują palety w kanałach regałów.

 • Co to jest omnichannel?

  Co to jest omnichannel?

  05/11/2018

  Mecalux posiada w ofercie trzy programy, dzięki którym firmy mogą z powodzeniem realizować strategię omnichannel (wszechkanałowości)

 • Symulacja: kontrola i monitorowanie wszystkich procesów logistycznych

  Symulacja: kontrola i monitorowanie wszystkich procesów logistycznych

  17/08/2018

  Gartner, amerykańska firma badawcza specjalizująca się w zagadnieniach związanych z wykorzystywaniem technologii, przepowiedziała, że tworzenie tzw. cyfrowych bliźniaków (digital twins) będzie jednym z głównych trendów w przemyśle, a do roku 2021 technologię tę wdroży aż 50% dużych przedsiębiorstw. Cyfrowy bliźniak to symulacja – wirtualna kopia procesu, produktu lub usługi powstała dzięki informacjom otrzymanym za pomocą czujników wbudowanych w urządzenia stosowane w zakładach produkcyjnych. Jak działa i jakie korzyści zapewnia symulacja? W jaki sposób można ją zastosować w łańcuchu dostaw lub w magazynie?

 • Co to jest logistyka odzysku?

  Co to jest logistyka odzysku?

  15/01/2018

  Logistykę odzysku można zdefiniować jako zbiór czynności i procesów składających się na zarządzanie zwrotami i powrotami produktów z punktów sprzedaży do producenta w celu przeprowadzenia ich naprawy, recyklingu lub utylizacji jak najniższym kosztem.

Strona 1 z 3