Regały półkowe do lekkich ładunków (M3)

Regały półkowe do lekkich ładunków

Mecalux M3

System składowania ręcznego oraz archiwizowania, dostosowujący się do szerokiej gamy ładunków lekkich i różnych środowisk roboczych.

Produkt

Maksymalna elastyczność umożliwiająca wiele zastosowań

Lekkie regały półkowe (M3) Mecaluxu to systemy składowania ręcznego do lekkich ładunków. To wytrzymałe i uniwersalne konstrukcje, dostosowujące się do różnych potrzeb – od przeprowadzania kompletacji w branży e-commerce po wystawianie produktów czy archiwizowanie dokumentów.

Dzięki szerokiej gamie elementów składowych i akcesoriów, regały M3 dostosowują się do różnych typów ładunków (m.in. małych elementów, pojemników, paczek, dokumentów) oraz różnych środowisk pracy (magazynów, warsztatów, centr produkcyjnych, sklepów, biur).

Regały półkowe do lekkich ładunków (M3) to rozwiązanie składowania ręcznego oraz archiwizowania

Regały półkowe do lekkich ładunków – zalety

  • Wielofunkcyjność: regały półkowe M3 Mecaluxu doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach oraz strefach roboczych. Charakteryzują się dużą nośnością, sięgającą do 275 kg na poziom.
  • Uniwersalność: szeroka paleta dostępnych akcesoriów umożliwia personalizację regałów w celu dostosowania ich do różnego rodzaju ładunków.
  • Łatwy i szybki montaż: instalacja regałów odbywa się w kilku krokach, opierając się na prostej i jasnej instrukcji.
  • Konfigurowalność i skalowalność: położenie paneli na wysokość można regulować co 25 mm, aby modyfikować wysokość poziomów. Regały półkowe można także łatwo rozbudować poprzez dodanie dodatkowych modułów oraz poziomów na wysokość.
  • Solidność i trwałość: sprawdzona jakość zastosowanych przez Mecalux materiałów gwarantuje niezawodność regałów i długi okres użytkowania.
  • E-commerce: zamontowanie ścianek działowych w celu utworzenia przegród oraz wykorzystanie systemów wspomagających kompletację jak pick-to-light sprawiają, że regały półkowe M3 doskonale sprawdzają się w magazynach e-commerce.
Regały półkowe M3 Mecaluxu są uniwersalnymi i wielofunkcyjnymi konstrukcjami do składowania lekkich ładunków

Jakość i układ regałów pozwoliły nam znacząco usprawnić kompletację

Decathlon Wielka Brytania
Zsolt Kabai Kierownik Projektu
Decathlon Wielka Brytania
(Northampton, Wielka Brytania)

Regały półkowe do lekkich ładunków – zastosowania

Uniwersalne rozwiązanie magazynowe do różnych zastosowań i przestrzeni roboczych

Regały półkowe do lekkich ładunków (M3) to całkowicie uniwersalne konstrukcje, które z łatwością dostosowują się do konkretnych potrzeb każdej firmy i branży – od małych i dużych magazynów i centrów produkcyjnych po biura, sklepy czy archiwa dokumentów.

Regały półkowe do lekkich ładunków (M3) to funkcjonalne rozwiązanie do składowania produktów o średniej masie

Składowanie produktów o średniej wadze

Nośność regałów półkowych M3 wynosi do 275 kg na poziom, dlatego doskonale nadają się do składowania ładunków lekkich i średnich.

Lekkie regały półkowe usprawniają przeprowadzanie kompletacji w magazynach e-commerce

Magazyny e-commerce

Bezpośredni dostęp do wszystkich składowanych jednostek towarowych usprawnia przygotowywanie zamówień.

Lekkie regały półkowe dostosowują się do wymagań biurowych

Biura

M.in. akcesoria do zawieszania teczek aktowych czy ścianki działowe ułatwiają organizowanie dokumentów i pozostałych materiałów.

Regały półkowe do lekkich ładunków są powszechnie stosowane w warsztatach i centrach produkcyjnych

Warsztaty i centra produkcyjne

Dzięki akcesoriom takim jak plastikowe szuflady regały można dostosować do składowania części i narzędzi.

Regały półkowe do lekkich ładunków (M3) można wykorzystać do składowania i wystawiania produktów w sklepach

Sklepy i zaplecza

Doskonale nadają się do składowania zapasów i wystawienia wszelkiego typu produktów w sklepie

Właściwości użytkowe regałów półkowych M3 całkowicie spełnia wymagania centrów dokumentacyjnych i archiwów

Archiwa i centra dokumentacyjne

Dostosowują się do składowania pojemników z folderami i teczkami przeznaczonymi do segregowania i przechowywania dokumentacji wszelkiego typu.

Możliwe jest wdrożenie regałów półkowych M3 z pomostami do wysokości 8 m

Składowanie na dużej wysokości

Regały półkowe M3 mogą tworzyć kilkukondygnacyjne konfiguracje z pomostami, osiągając maksymalnie 8 m wysokości.

Opinie klientów

Bomi Group

Dzięki regałom półkowym M3 zwiększyliśmy pojemność składowania. Przygotowujemy także większą liczbę zamówień niż przed ich wdrożeniem. Ponadto regały wyposażone są w elementy zabezpieczające, zapewniające maksymalne bezpieczeństwo zarówno towaru, jak i personelu.

Marco Mandelli Dyrektor działu Doskonałości Operacyjnej
Bomi Group
(Spino d'Adda, Włochy)
Autosur de Levante

Regały półkowe do kompletacji ułatwiły nam organizację składowania wielu jednostek magazynowych, a przede wszystkim umożliwiły zwiększenie szybkości wykonywania czynności w zakresie składowania, pobierania i precyzyjnego lokalizowania każdej części.

Czytaj więcej
Álvaro Nuévalos González Dyrektor katalońskiego oddziału Autosur de Levante
Autosur de Levante
(Barcelona, Hiszpania)
Decathlon Wielka Brytania

Dzięki regałom półkowym M3 możemy teraz szybciej realizować zamówienia klientów kupujących przez Internet i zaopatrywać wszystkie nasze sklepy w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej
Zsolt Kabai Kierownik Projektu
Decathlon Wielka Brytania
(Northampton, Wielka Brytania)

Realizacje

Magazyn części samochodowych Bilstein Group w Portugalii

Bilstein Group, producent i dystrybutor części zamiennych do samochodów, uruchomił nowy magazyn w Venda do Pinheiro (Portugalia). Mecalux wyposażył obiekt w trzy systemy składowania, które usprawniają przygotowywanie zamówień: regały paletowe, regały półkowe i regały wspornikowe. Czytaj więcej

Magazyn części samochodowych Bilstein Group w Portugalii

Caffè d’Autore: logistyka przy filiżance kawy

Caffè d’Autore, dystrybutor profesjonalnych ekspresów do kawy wyposażył swój magazyn w Barcelonie w regały półkowe i oprogramowanie Easy WMS Mecaluxu. Informatyczny system zarządzania magazynem kontroluje 2800 pozycji asortymentowych składowanych w obiekcie i precyzyjnie kieruje wszystkimi operacjami. Czytaj więcej

Caffè d’Autore: logistyka przy filiżance kawy

Decathlon realizuje strategię omnikanałową i uruchamia nowy magazyn w Northampton

Mecalux wyposażył w regały półkowe nowy, realizujący strategię omnikanałową, magazyn firmy Decathlon zlokalizowany w Northampton (Wielka Brytania). Obiekt realizuje strategię sprzedaży omnikanałowej, obsługując zamówienia internetowe oraz składane przez tradycyjne sklepy sieci w całej Wielkiej Brytanii. Czytaj więcej

Decathlon realizuje strategię omnikanałową i uruchamia nowy magazyn w Northampton

Zlokalizowane w Lizbonie centrum logistyczne firmy Alliance Healthcare, portugalskiego lidera w sprzedaży hurtowej leków, jest podzielone na pięć sektorów, co pozwala składować produkty według rotacji

Wyposażenie magazynu do kompletacji zamówień dla Alliance Healthcare w Portugalii i inne przykłady systemów magazynowych wykonanych przez Mecalux Czytaj więcej

Zlokalizowane w Lizbonie centrum logistyczne firmy Alliance Healthcare, portugalskiego lidera w sprzedaży hurtowej leków, jest podzielone na pięć sektorów, co pozwala składować produkty według rotacji
Więcej realizacji

Regały półkowe do lekkich ładunków – elementy składowe

Regały półkowe do lekkich ładunków (M3) to systemy magazynowe, które wyróżniają się prostotą konstrukcji. Są zbudowane z elementów składowych wykonanych ze sprawdzonych materiałów, które gwarantują długą żywotność.

Podstawowa konstrukcja regałów półkowych M3 Mecaluxu składa się z czterech elementów (ram, stóp, półek i usztywnień – zestawów usztywnień lub tylnych ścianek z blachy), które zapewniają całości niezbędną wytrzymałość, aby zagwarantować stabilność i sztywność instalacji.

Dostępność różnych rodzajów ram umożliwia dostosowanie regałów półkowych M3 do różnorodnych wymogów – od usztywnienia konstrukcji po poprawę wentylacji składowanego asortymentu.

Wybór rodzaju panelu jest uzależniony nie tylko od specyfikacji i ciężaru składowanego asortymentu, ale także od innych cech instalacji, jak potrzeba umożliwienia wentylacji czy przepływu wody.

Regały półkowe do lekkich ładunków Mecaluxu są wyposażone w zespół elementów zabezpieczających, które zapewniają stabilność wzdłużną i poprzeczną konstrukcji i zapobiegają spadaniu lub przemieszczaniu się składowanego towaru.

Ramy są podstawowym elementem regałów półkowych M3

Ramy

Pionowe elementy metalowe utworzone z dwóch słupów połączonych ze sobą za pomocą belek poprzecznych, zespołów belek poprzecznych i ukośnych lub blach/siatek bocznych.

Panele stanowią poziomy składowania regałów półkowych do lekkich ładunków (M3)

Panele

Elementy poziome przymocowane do słupów tworzące poziomy składowania, na których odkładane są ładunki. Dostępne są dwa modele: HL (dla lekkich ładunków) i HM (dla średnich ładunków).

Stopy zapewniają właściwe oparcie regałów półkowych M3 na posadzce

Stopy

Umieszczane u podstawy słupów, aby zapewnić dobre podparcie. Dostępne są stopy plastikowe oraz metalowe.

Łącza ramy umożliwiają połączenie dwóch regałów półkowych M3

Łącza ramy

Części wykonane ze stali ocynkowanej, które łączą ze sobą dwie ramy w tylnej części, aby połączyć dwa regały.

Złącza słupa służą do zwiększenia wysokości regałów półkowych M3

Złącza słupa

Stosowane w celu zwiększenia wysokości regału, ponieważ umożliwiają połączenie dwóch słupów. Nie mają wpływu na rozmieszczenie półek.

Ramy z belkami poprzecznymi stanowią podstawowe wsparcie regałów M3

Ramy z belkami poprzecznymi

To podstawowa konfiguracja. Składa się z dwóch słupów i co najmniej dwóch belek poprzecznych. W zależności od wysokości regału można zastosować więcej belek poprzecznych.

Ramy z belkami poprzecznymi i ukośnymi usztywniają lekkie regały półkowe

Ramy z belkami poprzecznymi i ukośnymi

To podstawowe ramy, w przypadku których zastosowano również belki ukośne ułożone na krzyż w celu zwiększenia sztywności ram o dużej wysokości.

Ramy z panelem metalowym umieszczonym z boku zapobiegają mieszaniu ładunków z asortymentem umieszczonym na sąsiednich regałach

Ramy z panelem metalowym umieszczonym z boku

Są to ramy zamknięte, używane w celu odseparowania produktów składowanych na sąsiadujących regałach. Zapewniają estetyczne wykończenie ram zewnętrznych. Mogą być żłobkowane.

Ramy z metalową siatką poprawiają wentylację regałów półkowych do lekkich ładunków (M3)

Ramy z metalową siatką

Zapobiegają spadaniu produktów z regału, nie ograniczając jednocześnie widoczności i cyrkulacji powietrza na poszczególnych poziomach składowania.

Panele metalowe zapewniają wytrzymałość poziomów składowania regałów M3

Panele metalowe

Podstawowe elementy, z których tworzy się poziomy składowania. Zapewniają dużą nośność.

Panele z metalowej siatki są montowane na konstrukcji półki regałów M3

Panele z siatki metalowej

Wykonane z metalowej siatki elektrospawanej, umożliwiają wentylację oraz przepływ wody w przypadku uruchomienia systemu przeciwpożarowego.

Panele drewniane służą do składowania ciężkich produktów w regałach do ładunków lekkich

Panele drewniane

Do składowania produktów szczególnie ciężkich lub o szorstkiej powierzchni służą półki wykonane z płyty wiórowej.

Zespół usztywnień zwiększa sztywność regałów M3

Zespół usztywnień

Są niezbędne do utrzymania pionowej oraz wzdłużnej sztywności regału. Mocowane są do bocznych otworów w słupach.

Blachy tylne zapobiegają spadaniu lub mieszaniu się towarów na lekkich regałach półkowych

Blachy tylne

Służą jako zamknięcie tylnej części regałów, aby zapobiegać spadaniu ładunków w przypadku modułów pojedynczych czy mieszaniu z innymi produktami w przypadku podwójnych modułów. Ponadto usztywniają konstrukcję.

Siatki tylne zapobiegają spadaniu ładunków i poprawiają wentylację regałów półkowych M3

Siatki tylne

Spełniają tę samą funkcję co blachy tylne, dodatkowo umożliwiając dostęp światła oraz zapewniając wentylację regałów.

Zatrzymywacze zapobiegają spadaniu towarów w przedniej części regałów półkowych

Zatrzymywacze

Poziome profile metalowe, które można umieścić w przedniej części każdego poziomu składowania, aby zapobiec spadaniu ładunków.

Cokoły zakrywają dolną część regałów

Cokoły

Poziome profile metalowe zakrywające dolne otwory regałów, aby zapobiec dostawaniu się pod nie przedmiotów i kurzu.

Etykiety identyfikacyjne zawierają cechy techniczne regałów półkowych do lekkich ładunków M3

Etykiety identyfikacyjne

Zawierają informacje o cechach technicznych instalacji. Umieszcza się je w widocznym miejscu na końcu regału.

Akcesoria dla regałów półkowych do lekkich ładunków

Szeroka gama akcesoriów umożliwia dostosowanie regałów do składowania wszelkiego rodzaju lekkich ładunków.

Ścianki działowe umożliwiają utworzenie podzielenie przestrzeni poziomów składowania regałów półkowych M3 na przegrody

Przegródki i ścianki działowe na półkach

Za pomocą ścianek działowych można podzielić półkę, tworząc przegródki, aby lepiej uporządkować towar o niewielkich wymiarach. Ścianki działowe są dostępne w różnych wymiarach na wysokość i głębokość.

Plastikowe wysuwane szuflady umożliwiają składowanie małych artykułów w regałach półkowych do lekkich ładunków

Plastikowe wysuwane szuflady

Są wykonane z polipropylenu. Stanowią doskonałe uzupełnienie regałów M3, ułatwiając sortowanie i składowanie małych przedmiotów. Charakteryzują się dużą nośnością oraz wytrzymałością.

Przedni otwór w plastikowych pojemnikach nakładanych na siebie umożliwia identyfikację towaru

Plastikowe pojemniki nakładane na siebie

Są wykonane z polistyrenu. Wykorzystuje się je do składowania różnorodnych małych przedmiotów. Przedni otwór zapewnia wygodny i szybki dostęp do asortymentu.

Akcesoria do zawieszania teczek aktowych ułatwiają składowanie teczek w regałach półkowych do lekkich ładunków

Akcesoria do zawieszania teczek aktowych

Przeznaczone do składowania zawieszanych teczek o różnych wymiarach (są dostosowane do najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku). Jest to doskonałe rozwiązanie dla biur.

Dzięki zestawowi rurek wieszakowych w regałach półkowych M3 można składować ubrania lub próbki

Zestaw rurek wieszakowych

Służy do zawieszania produktów takich jak ubrania lub próbki. Dostępny jest również zestaw podwójnej rurki wieszakowej, umożliwiający zwiększenie pojemności.

Pionowe pręty oddzielające umożliwiają składowanie w regałach półkowych m3 artykułów o nieregularnych kształtach

Pionowe pręty oddzielające

Umożliwiają składowanie i segregowanie elementów o nieregularnych kształtach.

Poziome separatory umożliwiają składowanie profili w regałach półkowych M3

Poziome separatory

Umożliwiają składowanie w pozycji pionowej ładunków o specjalnych wymiarach jak profile czy rury.

Haki umożliwiają wieszanie produktów lub narzędzi na regałach półkowych M3

Haki

Zawieszane są na ściankach bocznych utworzonych z perforowanych blach. Są przeznaczone do wieszania m.in. narzędzi, próbek, toreb.

Dzięki zastosowaniu drzwi regał półkowy do ładunków lekkich staje się zamkniętą szafą

Drzwi

Dwa metalowe skrzydła montowane na regale celem utworzenia zamykanej szafy. Dostępne są dwie wysokości drzwi (1000 i 2000 mm). Są wyposażone w klamkę oraz zamek.

Identyfikatory magnetyczne umożliwiają identyfikację ładunków składowanych w regałach półkowych M3

Identyfikatory magnetyczne

Magnetyzowane plastikowe paski mocowane do przedniej części półek. Umożliwiają identyfikację produktów składowanych na regałach.

Etykiety wskaźnikowe służą do identyfikacji regałów półkowych M3 za pomocą liter lub numerów

Boczne tabliczki informacyjne

Metalowa tabliczka służąca do identyfikacji regału za pomocą liczb lub liter. Są widoczne zarówno z korytarza dostępu, jak i od wewnętrznej strony regału.

System pick-to-light: usprawnia przygotowywanie zamówień

System pick-to-light

System pick-to-light za pomocą wyświetlaczy wskazuje operatorom jednostki produktu do pobrania. Redukuje liczbę błędów i przyspiesza kompletację.

Katalogi

Catalog - 10 - Regaly-polkowe-m3 - pl_PL

Regały półkowe do lekkich ładunków (M3) (katalog)

System składowania ładunków lekkich i średnich

Pobierz
MS_Picking_PL_2023.pdf

Podręcznik bezpieczeństwa w magazynie

Działanie, eksploatacja, przeglądy i utrzymanie regałów składowania ręcznego

Pobierz

Często zadawane pytania

Regały półkowe do lekkich ładunków (M3) to manualny system składowania, przystosowany do różnego rodzaju lekkich produktów.

Nośność regałów jest zależna od zastosowanego rodzaju paneli. Maksymalna nośność lekkich regałów półkowych z panelami HL wynosi 150 kg na poziom. W przypadku zastosowania paneli HM maksymalna nośność wzrasta do 175 kg na poziom.

Tak. Położenie paneli na wysokość można regulować co 25 mm. Umożliwia to dostosowanie przestrzeni składowania do dowolnych wymiarów ładunków. Ponadto regały półkowe do lekkich ładunków można łatwo i szybko rozbudować poprzez dodanie kolejnych modułów lub zastosowanie konfiguracji z pomostami, dzięki któremu do dyspozycji pozostaje kilka poziomów roboczych na wysokość.

Jeśli chcesz kupić regały półkowe do lekkich ładunków, skontaktuj się z firmą Mecalux poprzez formularz dostępny na stronie internetowej lub telefonicznie. Dowolną standardową konfigurację, a także akcesoria można nabyć bezpośrednio na platformie Logismarket, sklepie internetowym Mecaluxu.

Lekkie regały półkowe charakteryzują się wszechstronnością. Można w nich składować różne rodzaje lekkich ładunków – małe elementy, części zamienne, narzędzia, pojemniki oraz paczki, a także foldery z dokumentami, ubrania na wieszakach, koła czy profile.

Regały półkowe M3 nie są przeznaczone do składowania palet. Jednakże, w ofercie Mecaluxu jest szeroki wybór regałów paletowych spełniających wymagania związane ze składowaniem ładunków na paletach.

Tak. W plastikowych wysuwanych szufladach dostępnych dla regałów półkowych M3 można zamontować przegrody poprzeczne lub podłużne, które podzielą przestrzeń wewnętrzną szuflady, ułatwiając klasyfikację składowanego towaru. Z kolei plastikowe pojemniki nakładane na siebie można łączyć ze sobą, tworząc kompaktowy korpus.

Tak, montaż regałów półkowych M3 jest łatwy, szybki i całkowicie bezpieczny.

Jest to zalecane rozwiązanie, aby zapewnić maksymalną stabilność. Do usztywnienia regału można też zastosować blachy lub siatki tylne. Usztywnienia należy montować na regale co kilka modułów. Przykładowo, jeśli maksymalna nośność modułu powinna wynosić 1450 kg, usztywnienia należy zamontować co 10 regałów. Jeśli nośność ma wynosić 3650 kg – co 4 regały. Dokładna liczba usztywnień w każdym przypadku będzie uzależniona od liczby regałów, ich wysokości i wagi składowanych ładunków.

Szukasz regału do magazynu?
Znajdziesz go teraz w naszym sklepie internetowym

Zapytaj eksperta