Wysokowydajne stanowisko kompletacyjne

Wysokowydajne stanowisko kompletacyjne

Ergonomiczna i wydajna kompletacja wielu zamówień jednocześnie.

Produkt

Rozwiązanie do automatycznej kompletacji pozwalające zwielokrotnić liczbę przygotowanych zamówień

Wysokowydajne stanowisko kompletacyjne stworzone, aby uprawnić przygotowywanie zamówień. Oferuje natychmiastowy i bezpośredni dostęp do jak największej liczby pojemników, z których order pickerzy pobierają jednostki asortymentowe wchodzące w skład kompletowanych zamówień. To idealne rozwiązanie dla produktów szybko rotujących dzięki ergonomicznej budowie umożliwia kompletację nawet 6 zamówień jednocześnie.

Stacja składa się z dwóch poziomów: górnego i dolnego. Górnym docierają pojemniki z zamówionymi produktami. Magazynierzy pobierają je, a następnie odkładają do pojemników znajdujących się na poziomie dolnym, które odpowiadają konkretnym zamówieniom.

Wysokowydajne stanowisko kompletacyjne

Zalety

Do 1000 pobrań na godzinę niewielkich produktów o wysokim wskaźniku rotacji

Stanowisko do kompletacji o dużej wydajności pozwala zdynamizować proces przygotowywania zamówień, ponieważ dzięki niemu order pickerzy nie muszą przemieszczać się po magazynie, aby pobrać jednostki asortymentowe wchodzące w skład zamówienia.

  • Przygotowywanie zamówień metodą „towar do człowieka”: pojemniki z artykułami potrzebnymi do kompletacji automatycznie trafiają na stanowisko, osiągając prędkość nawet 40 m/min, dzięki czemu order pickerzy nie muszą pokonywać długich dystansów między regałami w magazynie.
  • Kompletacja „pick-to-tote”: produkty są kompletowane bezpośrednio do pojemników na poszczególne zamówienia. Każdy z nich odpowiada innemu klientowi. W ten sposób można przygotowywać nawet 6 zamówień jednocześnie.
  • Wyeliminowanie błędów: dzięki wskazówkom systemu zarządzania magazynem oraz przy pomocy urządzeń świetlnych (pick-to-light lub put-to-light) ryzyko pomyłki przy kompletacji spada praktycznie do zera.
  • Bezpieczeństwo: stanowisko do kompletacji jest wyposażone w zabezpieczenia chroniące order pickera, takie jak bariery optyczne czy siatki wygrodzeniowe.
  • Ergonomia: stanowisko kompletacyjne zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić ergonomiczną postawę w trakcie przygotowywania zamówień. Order picker sam może wyregulować wysokość platformy, aby zapewnić sobie maksymalną wygodę przy pobieraniu produktów z pojemników.
  • Wysokie tempo pracy: intuicyjna obsługa systemu i brak konieczności przemieszczania się order pickerów po magazynie przekładają się na wysoką wydajność procesu przygotowywania zamówień. Na jednym stanowisku do kompletacji o dużej wydajności można wykonać nawet 1000 pobrań na godzinę.
  • Stanowiska kompletacyjne obsługują pojemniki o wadze do 50 kg oraz jednostki ładunkowe o różnych wymiarach. Mogą pracować w temperaturach od 0 do 40ºC.

Działanie

Ergonomiczny projekt – szybsza kompletacja

Kompletacja jest wykonywana metodą „towar do człowieka”, czyli według strategii przygotowywania zamówień typowej dla magazynów automatycznych. Order pickerzy oczekują na stanowisku na towary, z których będą się składały poszczególne zamówienia. Wysokowydajne stanowisko kompletacyjne działa w systemie „pick-to-tote”: przygotowywanie zamówień w pudełkach docelowych usprawnia proces konsolidacji.

Stosując to rozwiązanie, firmy zarządzające niewielkimi artykułami o wysokim wskaźniku rotacji mają szansę codziennie bezbłędnie przygotować i wysłać olbrzymią liczbę zamówień.

Stanowisko kompletacyjne usprawnia proces przygotowywania zamówień w następujący sposób:

Realizacje

Manitou Group zautomatyzował magazyn części zamiennych

Manitou Group, producent urządzeń transportu wewnętrznego, podnośników koszowych oraz ładowarek, zautomatyzował swój magazyn we Francji. Firma zainstalowała system Shuttle Mecaluxu i dwa wysokowydajne stanowiska kompletacyjne, aby zarządzać zapasem małych produktów oraz zwiększyć wydajnośc kompletacji. Czytaj więcej

Manitou Group zautomatyzował magazyn części zamiennych
Więcej realizacji

Katalogi

Catalog - 1 - Systemy-magazynowe - pl_PL

Inteligentne systemy magazynowe (katalog)

Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem

Pobierz

Pobieranie

Catalog - 1 - Systemy-magazynowe - pl_PL

Inteligentne systemy magazynowe (katalog)

Odpowiedź na wszystkie potrzeby związane ze składowaniem

Pobierz

Zapytaj eksperta