Automatyczny magazyn samonośny do składowania wypieków firmy Bauducco w Brazylii

23/04/2018

Bauducco, brazylijski producent babek, ciastek i wafli, powierzył Mecaluxowi budowę automatycznego magazynu samonośnego w gminie Extrema w stanie Minas Gerais. Na powierzchni 1540 m2 zmieści się 8448 palet o maksymalnej wadze 1200 kg każda.

Magazyn będzie mierzył 36 m wysokości i 70 m długości. Po obu stronach każdego z trzech jego korytarzy zostaną zamontowane regały o podwójnej głębokości obsługiwane przez układnicę wyposażoną w chwytaki teleskopowe umożliwiające dostęp do drugiego, głębiej położonego miejsca paletowego. Na jednym z końców obiektu zostanie zamontowany przenośnik, którym towar będzie dostarczany do odpowiednich korytarzy.

Aby zagwarantować prawidłowe funkcjonowanie obiektu i pracujących w nim urządzeń, głównie układnic i przenośników, Mecalux wdroży w nim również system zarządzania magazynem Easy WMS i moduł sterujący Galileo. Główną funkcją modułu jest sterowanie ruchem urządzeń automatycznych.

 

Automatyczny magazyn samonośny do składowania wypieków firmy Bauducco w Brazylii

O firmie Bauducco

Bauducco należy do brazylijskiej grupy Pandurata i jest największym na świecie producentem tradycyjnych włoskich babek bożonarodzeniowych – panettonów. Początki firmy sięgają 1948 roku, kiedy to imigrant z Włoch Carlo Bauducco przybył do Brazylii z cennym bagażem: kawałkiem zaczynu na panettone. Cztery lata później w São Paulo rozpoczął produkcję babek według rodzinnego przepisu i odniósł ogromny sukces, produkt bowiem tak zasmakował Brazylijczykom, że dziś nie wyobrażają oni sobie Bożego Narodzenia ani Nowego Roku bez włoskich panettonów.