Uznany niemiecki producent samochodów luksusowych zakłada na południu Niemiec we współpracy z Mecalux swoje nowe centrum dystrybucyjne o pojemności 30 000 palet

20/10/2016

Grupa BMW wybudowała niedawno nowe centrum dystrybucyjne w Bawarii, nieopodal Monachium, gdzie znajduje się jej główna siedziba. Mecalux był odpowiedzialny za wyposażenie magazynu w nowym obiekcie.

Aby uzyskać maksymalną pojemność magazynową i jednocześnie zoptymalizować proces kompletacji, Mecalux podzielił magazyn na trzy obszary, które zostały wyposażone w regały do składowania palet pogrupowane w bloki według typów produktów i szybkości ich rotacji. Ze względu na to, że BMW posługuje się paletami i kontenerami o różnych rozmiarach i ciężarach, poziomy poszczególnych bloków zostały rozmieszczone w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać wysokość obiektu, uzyskując od 5 do 11 poziomów składowania.

Dzięki temu rozwiązaniu grupa BMW uzyskała pojemność wynoszącą około 30 000 palet, a także optymalne rozmieszczenie produktów i szybki dostęp do każdej jednostki ładunkowej, co pozwala przyspieszyć procesy przygotowania i wysyłki zamówień.