BMZ Poland optymalizuje proces przygotowywania zamówień w swoim magazynie

29/05/2017

Firma Mecalux wyposaży zlokalizowany w Gliwicach magazyn firmy BMZ Poland. Instalacja będzie się składała z podestu oraz systemu przenośników służących do komunikacji części magazynowej z produkcyjną.

Podest będzie się składał z czterech poziomów o powierzchni 660 m² każdy, dzięki czemu uzyskany obszar roboczy będzie miał powierzchnię 2640 m². Na dwóch górnych kondygnacjach zostaną zamontowane regały półkowe umożliwiające składowanie kilkunastu tysięcy pojemników o wymiarach: 300 x 400 x 170 mm i 400 x 600 x 270 mm.

Przenośniki zainstalowane w magazynie przeznaczone są do transportu komponentów produkcyjnych w pojemnikach ze strefy magazynowej do produkcyjnej oraz powrotu pustych pojemników do magazynu. Z każdego poziomu antresoli (parter oraz poziomy 1, 2, 3) pojemniki mogą być transportowane na jeden z dwóch poziomów produkcyjnych i na odwrót – z każdego poziomu produkcyjnego na każde piętro antresoli.

W celu zagwarantowania poprawnego funkcjonowania całego systemu przenośników ruchami wszystkich urządzeń zarządza opracowany przez Mecalux moduł sterujący Galileo, który pozostaje w stałej komunikacji z systemem WMS Klienta.

Skupiając się na potrzebach klienta oraz rozwijaniu nowoczesnych systemów, BMZ Poland ukształtowało wiodącą pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku baterii litowo-jonowych. Mając ponad 20-letnie doświadczenie, 2000 klientów oraz około 250 nowych projektów rocznie, BMZ odgrywa wiodącą rolę w Europie w dziedzinie profesjonalnego projektowania i wytwarzania inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii. Grupa BMZ zatrudnia obecnie około 1800 pracowników w Niemczech, Polsce, USA, Chinach oraz we Francji.