Boland: onmikanałowy magazyn dla wzrostu wydajności

17/02/2021

Boland to holenderska firma, która posiada w swojej ofercie ok. 5000 strojów, dodatków i dekoracji na wszelkiego rodzaju imprezy. W Bleiswijk w południowej Holandii uruchamia centrum logistyczne, aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie wzrost sprzedaży internetowej. Nowy obiekt pomieści 26 328 palet na regałach paletowych zamontowanych w 25 korytarzach o długości 77 m.

Regały paletowe w magazynie Boland umożliwią składowanie ponad 26 300 palet

Regały zainstalowane w nowym magazynie firmy Boland będą miały 10 m wysokości i zostaną podzielone na maksymalnie 9 poziomów ładunkowych – od 1 do 1,7 m, zależnie od wymiarów ładunków.

Asortyment firmy składa się z ponad 5000 jednostek asortymentowych. System składowania, którego będzie używać musi być zatem wytrzymały i uniwersalny, aby umożliwić magazynowanie różnego typu produktów. Regały paletowe są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ można je łatwo przystosować do jednostek ładunkowych o różnych gabarytach i wadze.

Ich istotną zaletą jest również bezpośredni dostęp do każdej palety, co znacząco usprawnia prace magazynowe i skraca czas kompletacji. Dzięki temu firma osiągnie swój główny cel, którym jest realizacja zamówień klientów sklepu internetowego w czasie krótszym niż 24 godziny.

Aby usprawnić załadunek palet na ciężarówki, przy rampach zostanie utworzona obszerna strefa buforowa, gdzie ładunki pogrupowane według zamówień i tras będą oczekiwały na swoją kolej.

Posiadamy liczną i zróżnicowaną ofertę produktów o różnej wielkości i wadze. Regały paletowe Mecaluxu to uniwersalny system składowania o dużej nośności. Posiada zatem najbardziej potrzebne nam cechy. Połączenie naszych dwóch magazynów i biur sprawi, że będziemy pracować bardziej wydajnie, szybciej realizować zamówienia i zapewniać klientom lepszą obsługę. Dzięki nowemu obiektowi jesteśmy przygotowani na nadchodzącą przyszłość.

Ed Saris, Menadżer Operacyjny w firmie Boland

Gwarancja udanej imprezy

Holenderska firma Boland działa od 1970 roku i jest dziś jednym z największych w Europie dystrybutorów strojów, dodatków, dekoracji i artykułów imprezowych. Posiada w swojej ofercie ponad 5000 produktów i zatrudnia 50 osób, które projektują nowe produkty, stale rozwijając ofertę firmy.