Regały odporne na wstrząsy sejsmiczne do nowego magazynu Bomi Group we Włoszech

27/08/2019

Bomi Group, włoska firma o globalnym zasięgu specjalizująca się w obsłudze logistycznej podmiotów należących do sektora ochrony zdrowia, kończy budowę swojej nowej centrali w Spino d'Adda w północnych Włoszech. Mecalux wyposaży ten obiekt w regały paletowe. To już kolejny wspólny projekt obu firm, ponieważ Mecalux dostarczał już systemy magazynowe do oddziałów Bomi Group w Kolumbii i Brazylii.

Jedną z głównych zalet regałów paletowych jest możliwość ich przystosowania do każdego typu jednostki ładunkowej, niezależnie od jej wielkości i wagi oraz rodzaju produktów. Pojemność nowego magazynu Bomi Group wyniesie, 15 322 europalety o maksymalnej wadze 800 kg każda.

Nowy magazyn Bomi Group pomieści 15 000 palet

Ponieważ Włochy to jeden z najbardziej aktywnych sejsmicznie rejonów Europy regały o wysokości blisko 11,5 m zostaną zaprojektowane z uwzględnieniem wymogów włoskiej normy NTC 2018 i normy europejskiej PN-EN 16681. Instalacja będzie odporna na wstrząsy sejsmiczne, które mogą wystąpić w tym regionie.

Marco Mandelli - Kierownik Projektów w Bomi Group
„Wybraliśmy regały paletowe Mecaluxu, ponieważ jest to rzetelna firma oferująca niezawodne produkty. Międzynarodowy zasięg działalności Mecaluxu również jest dla nas gwarancją jakości”.

Globalny zasięg Bomi Group

Powstała w 1985 roku firma Bomi Group świadczy na skalę międzynarodową usługi logistyczne (w tym transport i magazynowanie w kontrolowanych warunkach) produktów przeznaczonych dla szpitali, klinik, laboratoriów diagnostycznych oraz opieki zdrowotnej w domu pacjenta. Główna siedziba firmy znajduje się we Włoszech, a na całym świecie posiada ona 40 magazynów i zatrudnia 1530 osób.