Większa wydajność centrum logistycznego meksykańskiego producenta mleka

28/06/2017

Grupa Lala zamówiła w firmie Mecalux dostawę kolejnych czterech układnic do swojego centrum logistycznego w Aguascalientes. Zastosowanie tych urządzeń pozwoli zwiększyć liczbę cykli, co zaowocuje dwukrotnym wzrostem wydajności obiektu.

 

W 2009 roku Mecalux zbudował dla tego Klienta automatyczny magazyn samonośny składający się z 8 korytarzy z regałami o podwójnej głębokości o wysokości 16,5 m. Ich pojemność umożliwia składowanie 22 950 palet. Obiekt został wyposażony w cztery układnice, które umieszczają towary na regałach. Zmiana korytarza odbywa się za pomocą zwrotnic i łuków.

W ostatnich latach spółka odnotowała wzrost sprzedaży za sprawą poszerzenia rynku w Ameryce Łacińskiej. Zamontowanie dodatkowych czterech układnic w jej magazynie – po jednej w każdym korytarzu – pozwoli znacząco zwiększyć liczbę wejść i wyjść towarów.

 

Lala powstała w 1950 roku w Meksyku i zajmuje się produkcją i sprzedażą mleka oraz produktów mlecznych. Jest jedną z najbardziej znanych firm z tej branży w Meksyku. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i skutecznie dba o środowisko naturalne.

 

GuardarGuardar