Congelados de Navarra umacnia swoją pozycję

26/09/2016

Istniejąca od 18 lat, hiszpańska firma Congelados de Navarra, dzięki koncentracji na potrzebach swoich odbiorców oraz stałym rozwoju oferty, stała się jednym z głównych producentów mrożonek warzywnych w Europie. Mecalux otrzymał zamówienie, którego przedmiotem jest budowa nowej wielkopowierzchniowej mroźni o pojemności ponad 83 000 palet w zakładzie produkcyjnym Congelados de Navarra położonym w miejscowości Fustiñana.

Będzie to chłodnia wyjątkowa na skalę światową, zarówno z uwagi na jej rozmiary (44 m wysokości), jak i ze względu na zastosowanie najnowocześniejszej technologii logistycznej, pozwalającej znacznie usprawnić przepływ towarów i zwiększyć wydajność obiektu.

Obiekt będzie w pełni zautomatyzowany dzięki zastosowaniu wózków wahadłowych wraz z wózkami Pallet Shuttle, podnośników i systemu transportu podwieszanego, z których część będzie łączyła nowy magazyn z istniejącym budynkiem zakładu produkcyjnego.

Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia wraz z dwiema już istniejącymi mroźniami zbudowanymi przez Mecalux w tym samym zakładzie, pojemność magazynowa Congelados de Navarra przekroczy 146 000 palet.

Obecny etap rozwoju zakładu w Fustiñanie, z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na rynku i przyjętą strategię rozwoju firmy, przewiduje budowę kolejnych chłodni. Congelados de Navarra posiada również zakład produkcyjny w miejscowości Arguedas, gdzie znajdują się dwa magazyny automatyczne, także wybudowane przez Mecalux, o pojemności 14,000 palet.