Privalia: Easy WMS firmy Mecalux usprawnia działanie e-handlu

29/11/2016

Zlokalizowane w miejscowości Gava (Barcelona) centrum logistyczne firmy Privalia jest zarządzane przez oprogramowanie magazynowe Easy WMS firmy Mecalux. W instalacji tej wykorzystywany jest system cross-docking oraz metoda just-in-time, dzięki czemu pominięty jest etap magazynowania, a proces przygotowania zamówień do sprzedaży online jest znacznie ułatwiony.

Representation of the flow of movements within the Privalia warehouse

Operacje logistyczne w tym magazynie polegają głównie na cross-dockingu artykułów sprzedanych online oraz na ich natychmiastowym przygotowaniu do kolejnego etapu na przeznaczonych do tego stanowiskach.

Jedna ze stref przystosowana jest do przygotowywania zamówień składających się z kilku sztuk produktów. W magazynie wydzielony został również obszar, w którym składowane są niekompletne zamówienia z brakującym materiałem.

Gdy kompletacja zamówienia jest zakończona, operatorzy sprawdzają je na stanowiskach do pakowania, przyklejają odpowiednie etykiety i przygotowują dokumentację dla firmy spedycyjnej. Oprogramowanie Easy WMS firmy Mecalux kontroluje wszystkie procesy magazynowe w celu uniknięcia błędów.

Privalia to odzieżowy outlet online, którego asortyment trafia do ponad 28 milionów klientów z Hiszpanii, Meksyku i Brazylii. Oferuje szeroką gamę produktów odzieżowych, artykułów dziecięcych, sportowych oraz związanych z wyposażeniem domów. Technologia wykorzystywana w zachodzących w centrum logistycznym procesach gwarantuje klientom firmy szybką i sprawną obsługę.

GuardarGuardar