Właściciel marki Cristalinas będzie zarządzać swoim nowym magazynem za pomocą programu Easy WMS dostępnego w chmurze

05/03/2018

Oprogramowanie magazynowe Easy WMS w magazynie Cristalinas

 

W miejscowości Ontígola nieopodal Toledo powstał obiekt o powierzchni 12 500 m2 – nowe centrum dystrybucyjne hiszpańskiego producenta odświeżaczy powietrza marki Cristalinas. Opracowany przez Mecalux system zarządzania magazynem dostępny w chmurze, Easy WMS, wymieniający dwukierunkowo dane z systemem zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), dostarczonym przez firmę Aelis, pozwoli zwiększyć wydajność obiektu i sprostać wzrostowi sprzedaży.

 

Gdy system ERP, połączony z programem magazynowym Easy WMS, wyśle stosowne powiadomienie, wówczas do magazynu zostaną przyjęte nieetykietowane palety i pojemniki z surowcami. Na stanowisku kontrolnym w strefie przyjęć odbędzie się sprawdzanie ich stanu oraz wagi i wymiarów pod kątem spełniania wymogów obowiązujących w magazynie.

Następnie Easy WMS wyznaczy miejsca składowania przyjętych jednostek ładunkowych, uwzględniając cechy, rotację, a także właściwości ogniowe składowanych produktów.

Oprogramowanie magazynowe będzie również koordynować dostarczanie surowców na linie produkcyjne, na których wytwarzane są półprodukty i gotowe produkty, oraz odbiór gotowych produktów przeznaczonych do wysyłki.

Gotowe produkty będą wysyłane zarówno do hurtowni, jak i do odbiorców składających zamówienia przez stronę internetową. System WMS zaopatruje gotowe zamówienia w etykiety i przekazuje do systemu ERP informacje niezbędne do wygenerowania dokumentów takich jak listy przewozowe i faktury. Easy WMS ma za zadanie minimalizować koszty operacyjne oraz zapewniać efektywną obsługę produkcji i zamówień.

Firma o międzynarodowym zasięgu

Cristalinas to główna marka powstałej w 2004 roku w Aranjuez koło Madrytu spółki Hugworld International Distribution, hiszpańskiego producenta różnego typu odświeżaczy powietrza do domu i samochodu.

W ostatnich latach firma odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży. Obecnie posiada oddziały w Wielkiej Brytanii, we Francji i w Meksyku, a produkty marki Cristalinas dostępne są w ponad 30 krajach. Hugworld planuje w najbliższym czasie jeszcze bardziej wzmocnić swoją obecność na arenie międzynarodowej.