Esnelat zwiększa tempo swojego rozwoju dzięki współpracy z firmą Mecalux

19/04/2017

Założone w 1953 roku przedsiębiorstwo mleczarskie Esnelat (należące do grupy Iparlat) powstało z połączenia spółdzielni rolników pochodzących z regionu Kraju Basków i Nawarry na północy Hiszpanii.

Firma Mecalux współpracowała z Esnelat przy realizacji wszystkich projektów związanych z rozwojem firmy od początku jej działalności. W wyniku tej kooperacji powstały trzy magazyny automatyczne. Automatyzacja wszystkich obiektów przyczynia się do uzyskania maksymalnej wydajności oraz zaspokoiła wszelkie potrzeby logistyczne Klienta.

W 1994 roku, w miejscowości Urnieta (Kraj Basków), powstało pierwsze centrum produkcyjne przedsiębiorstwa. Wówczas Mecalux zbudował automatyczny magazyn samonośny o powierzchni 1500 m2, umożliwiający składowanie 9500 palet. W 2012 roku powstał drugi magazyn składający się z trzech korytarzy roboczych z regałami o podwójnej głębokości.

Obecnie Esnelat zlecił firmie Mecalux budowę kolejnego obiektu, który pozwoli uzyskać 3400 dodatkowych miejsc paletowych, a także spełni oczekiwania związane z planowanym rozwojem firmy.