Firma Würth rozbudowuje centrum logistyczne w Logroño o automatyczny magazyn samonośny

11/10/2016

Mecalux zbuduje dla firmy Würth w hiszpańskim Logroño magazyn automatyczny o pojemności umożliwiającej składowanie ponad 14 800 palet o wymiarach 1200 x 800 mm i maksymalnym ciężarze 1000 kg.

Będzie to konstrukcja samonośna mierząca 135 m długości, 23 m szerokości i 26 m wysokości. W każdym z pięciu korytarzy będzie się przemieszczała automatyczna układnica obsługująca operacje wejścia i wyjścia produktów na regałach o pojedynczej głębokości.

Przednia część magazynu będzie podzielona na dwa poziomy: na dolnym będą obsługiwane operacje wejścia i wyjścia skompletowanych palet, natomiast na górnym będą się znajdowały przenośniki wejścia i wyjścia, stanowiska kompletacji oraz połączenie z istniejącym budynkiem. Poszczególne stanowiska w magazynie połączy system transportu podwieszanego. Do zarządzania operacjami wewnątrzmagazynowymi posłuży oprogramowanie Easy WMS stworzone przez firmę Mecalux.

Würth to spółka zajmująca się sprzedażą materiałów mocujących i montażowych wykorzystywanych w różnych sektorach produkcji, m.in. w budownictwie, motoryzacji, przemyśle chemicznym czy też w instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Powstała w Niemczech w 1945 roku, a w 1977 roku rozpoczęła swoją działalność w Hiszpanii, gdzie obecnie posiada ponad 60 punktów sprzedaży swoich produktów.