Globalway: magazyn sklepu internetowego o pojemności ponad 53000 palet

14/07/2021

Globalway, polska firma prowadząca sklep internetowy Costway.pl, wynajęła w kompleksie logistycznym Panattoni Park w Gdańsku magazyn o powierzchni 52 000 m2. Wybór lokalizacji oraz dostawcy systemu składowania dokonany został w porozumieniu z gdańską agencją nieruchomości komercyjnych Querco Property. Obiekt zostanie wyposażony w regały paletowe Mecaluxu, które pomieszczą ponad 53 000 palet z szerokim asortymentem sklepu, obejmującym m.in. artykuły do domu, ogrodu i biura oraz zabawki. Dzięki tej inwestycji firma będzie mogła zrealizować swoje ambitne plany rozwoju.

Regały paletowe w nowym magazynie sklepu internetowego Globalway w Gdańsku

W nowym magazynie firmy Globalway zostaną zamontowane regały paletowe o wysokości 8,7 m i długości 148 m. Jest to wytrzymały i uniwersalny system składowania, który można łatwo dostosować do składowania ładunków zróżnicowanych pod względem wielkości, wagi oraz kształtu.

Jego kolejną zaletą jest bezpośredni dostęp do każdej palety, co pozwala sprawnie odkładać i pobierać towar. Ma to tym większe znaczenie, że kompletacja zamówień będzie się odbywała z palet umieszczonych na dolnych poziomach regałów. Ze względu na długość korytarzy prostopadłe do nich zostaną utworzone przejścia pod regałami ułatwiające operatorom przemieszczanie się po obiekcie.

Naszym celem na najbliższe lata jest stworzenie i rozwój nowoczesnego i zautomatyzowanego centrum magazynowo-logistycznego, które umożliwi nam ekspresową realizację wysyłek i dostaw produktów własnej marki.

Sean Yao, Dyrektor Generalny

O firmie Globalway

Globalway to polska spółka z siedzibą w Gdańsku należąca do międzynarodowej grupy Costway, importera mebli, artykułów do domu i ogrodu, zabawek oraz artykułów sportowych, który działa również m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech. Produkty z oferty grupy są dostępne w sieciach supermarketów (np. Walmart i Home Depot), na internetowych platformach sprzedażowych (np. Allegro, Amazon, eBay, Wish i Home Depot) oraz w jej lokalnych sklepach internetowych (w Polsce www.costway.pl).