Przenośniki w firmie Grup Baucells Alimentació łączą produkcję z magazynem

29/01/2019

Katalońskie przedsiębiorstwo mięsne Grup Baucells Alimentació połączy swój zakład produkcyjny w Vic z tunelami mroźniczymi za pomocą systemu do transportu palet składającego się z przenośników rolkowych i windy.

Między zakładem produkcyjnym a tunelem mroźniczym przebiega dwujezdniowa ulica, dlatego konieczne było wybudowanie nad nią łącznika w postaci krytej estakady. Mecalux zamontuje w nim system przenośników i windę, które zapewnią stały przepływ ładunków między obydwoma obiektami.

Rolkowe przenośniki akumulacyjne będą automatycznie transportować ładunki z produkcji do tuneli mroźniczych z kontrolowaną prędkością 8 m/min. Rozwiązanie to ograniczy udział operatorów – których praca będzie polegała na umieszczeniu palety z towarem na jednym końcu łącznika i zdejmowaniu na drugim – oraz pozwoli wyeliminować ryzyko kolizji, jakie mogłyby powstać przy obsłudze ładunków wyłącznie za pomocą urządzeń transportu bliskiego.

Przenośniki rolkowe w firmie Grup Baucells Alimentació

Delikatne i smaczne mięso

Grup Baucells Alimentació to katalońska firma działająca od 1958 roku w branży produkcji i sprzedaży wieprzowiny. Zakład w Vic, miejscowości położonej ok. 70 km od Barcelony, produkuje rocznie ponad 90 000 ton mięsa, które trafia do 50 krajów. Firma posiada zespół wyspecjalizowany w trybowaniu, wykrawaniu, rozbiorze oraz porcjowaniu mięsa zgodnie z wymogami i metodami stosowanymi w różnych krajach.