Helados Estiu wybiera system Pallet Shuttle firmy Mecalux

18/10/2016

Helados Estiu, dostawca lodów dla hiszpańskiej sieci supermarketów Mercadona, zamierza wyposażyć magazyn w swoim centrum logistycznym w miejscowości Cheste (Walencja) w półautomatyczny system Pallet Shuttle obsługujący ponad 10 300 palet o wymiarach 800 x 1200 x 2450 mm i maksymalnym ciężarze 1100 kg.

Obiekt będzie się składał z czterech chłodni pracujących w temperaturze -23ºC, z których trzy będą działały w systemie FIFO (first in, first out). Mecalux został wybrany na dostawcę systemu składowania ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwiązań magazynowych do chłodni oraz posiadanie w swojej ofercie systemu magazynowania półautomatycznego Pallet Shuttle, w którym operatorzy sterują wózkami za pomocą tabletu Wi-Fi z dedykowanym oprogramowaniem. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że jeden tablet może sterować nawet osiemnastoma wózkami. Dzięki wbudowanej kamerze i zastosowaniu rzeczywistości rozszerzonej, pozycjonowanie wózka na szynach będzie szybsze i bezpieczniejsze.

Helados Estiu, hiszpańska firma z siedzibą w Walencji, założona w 1983 roku przez grupę lokalnych producentów lodów, jest obecnie w swojej branży wzorcową marką, dla której najważniejsze jest zadowolenie konsumenta, osiągane dzięki jakości i innowacyjności. Spółka łączy rodzinne tradycje i nowoczesne technologie, a społeczna odpowiedzialność, dbałość o środowisko naturalne oraz inwestowanie w innowacyjność i w prace badawczo-rozwojowe to cele, które realizują wszystkie jej działy.