Hispanox automatyzuje część procesu logistycznego

27/11/2017

Mecalux zainstaluje system przenośników i trzy stanowiska do przygotowywania zamówień w magazynie wiodącego w Hiszpanii dystrybutora śrub ze stali nierdzewnej. Dzięki temu rozwiązaniu zostanie zautomatyzowana przednia część tego obiektu, zlokalizowanego w miejscowości Polinyà nieopodal Barcelony.

Hispanox posiada dwa magazyny wyposażone w regały paletowe w miejscowości Polinyá. W jednym z nich, składającym się z dziewięciu korytarzy obsługiwanych za pomocą wózków trójstronnych i wózków do kompletacji, przygotowywane są zamówienia na małe i średnie produkty. Aby usprawnić ten proces, Mecalux wkrótce zainstaluje tutaj automatyczny system łączący cztery korytarze.

Na końcu każdego korytarza zostaną umieszczone przenośniki wejściowe i wyjściowe. Będą się one łączyć z przenośnikiem o podwójnym obiegu dostarczającym towar z korytarzy do trzech stanowisk kompletacyjnych. Pracujący na nich operatorzy będą przygotowywać zamówienia, wykorzystując dostarczone produkty.

Automatyzacja części procesu magazynowego pozwoli zwiększyć przepływ towaru i skrócić czas kompletacji, dzięki czemu Hispanox uzyska znaczną poprawę efektywności i jakości usługi.

Hispanox to hiszpańska firma, która od ponad 25 lat oferuje szeroki wybór produktów metalowych, takich jak śruby, nakrętki, podkładki, pręty, kotwy itp. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, dostarcza również różnego rodzaju kształtki ze stali, stali nierdzewnej i innych stopów. W Polinyà firma posiada magazyny o łącznej powierzchni 5500 m2, w których składuje ponad 22 000 pozycji asortymentowych.