Interlake Mecalux weźmie udział w targach logistyki NA2010 organizowanych w Stanach Zjednoczonych

23/04/2010

Interlake Mecalux weźmie udział w targach NA2010 (North American Material Handling & Logistics Show), które odbędą się w Cleveland (Ohio) w dniach 26-29 kwietnia. Biorąc udział w targach, Interlake Mecalux zwiększa własną zdolność do spełnienia potrzeb klientów w Stanach Zjednoczonych i oferuje im jedną z najnowszych innowacji w rozwiązaniach magazynowych: oprogramowanie do zarządzania magazynami EasyWMS®.

EasyWMS®, niezbędna innowacja technologiczna opatentowana przez Mecalux
Niezależnie od rozmiarów lub branży danej firmy EasyWMS® umożliwia zarządzanie i zautomatyzowanie magazynu w zależności od funkcji oprogramowania oraz oczywiście od potrzeb indywidualnych (kompletacja, kontrola zamówień, zapasy, statystyki rotacji itd.). Dzięki temu oprogramowaniu można zmniejszyć koszty logistyczne czasu, straty oraz zasoby materialne i ludzkie, jednocześnie zwiększając wydajność oraz polepszając jakość obsługi klienta. Program jest wszechstronny i łatwo go wdrożyć. Został stworzony, opracowany i opatentowany wyłącznie przez Mecalux, w dziale automatyki znajdującym się w siedzibie w Barcelonie oraz w Centrum Technologicznym w mieście Gijón. EasyWMS® został przyjęty na rynku z dużym uznaniem, bowiem w roku 2009 sprzedano 200 instalacji, a przewiduje się, że w 2010 roku 1000 magazynów będzie pracować na tym oprogramowaniu. Z tego powodu Mecalux prowadzi silną kampanię promującą oprogramowanie na targach krajowych i międzynarodowych poświęconych logistyce i nowym technologiom.

Obszar strategiczny dla Mecalux
To właśnie w obszarze NAFTA Mecalux osiągnął największy wzrost obrotów w roku 2009 - 15% więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem - wyniosły one 100 milionów euro. Ponadto kwota zamówień z tego obszaru wzrosła z 73 milionów euro w 2008 r. do 110 milionów euro w 2009 r., tzn. zanotowano wzrost o 51%. Mecalux liczy, że dzięki integracji zasobów ludzkich, produkcyjnych i handlowych, które umożliwiły stworzenie Interlake Mecalux USA, jego nowy obszar działań w Stanach Zjednoczonych zdoła utrzymać i zwiększyć tą pozytywną tendencję. Ameryka jest obecnie jednym z najważniejszych rynków dla Mecalux. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości wysokość obrotów między Europą i Stanami Zjednoczonymi zostanie wyrównana.

Targi NA2010 (North American Material Handling & Logistics Show) są jednymi z najistotniejszych salonów branżowych w Stanach Zjednoczonych, na których spotykają się przedsiębiorstwa z danej branży. Podczas tej edycji przygotowano miejsca dla ponad 500 wystawców i zorganizowano dzień konferencji, w których przewidziano ponad 60 sesji szkoleniowych.