Inwestycja w nowy magazyn o dużej pojemności umożliwia ciągły rozwój firmy Puratos

09/01/2017

Puratos, producent wyrobów piekarniczych i ciast, jest obecny na rynku hiszpańskim od 1962 roku. Poszukując najlepszych dla siebie rozwiązań logistycznych, powierzył firmie Mecalux budowę nowego automatycznego samonośnego magazynu paletowego o wysokości 29 m. Nowy obiekt zlokalizowany jest w miejscowości Sils (Girona).

Magazyn o pojemności ponad 10 000 palet o dwóch różnych wymiarach – 800 x 1200 mm i 1000 x 1200 mm – będzie utworzony z trzech korytarzy z regałami o podwójnej głębokości.

Instalacja zostanie połączona bezpośrednio z zakładem produkcyjnym za pomocą łącznika komunikacyjnego. Kontrolowana temperatura zapewni optymalny stan towarów w magazynie. W dwóch korytarzach utrzymywana będzie temperatura 20ºC, a w jednym 14ºC.

Magazyn będzie zarządzany przez oprogramowanie magazynowe Easy WMS firmy Mecalux, które zostanie połączone z systemem ERP Klienta w celu stałej wymiany informacji oraz natychmiastowego przesyłania zamówień, a tym samym maksymalnego polepszenia wydajności magazynu.

Puratos to międzynarodowe przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem na rynku piekarniczym i cukierniczym. Centrala firmy znajduje się w Brukseli, a jej oddziały w ponad 100 krajach. Puratos w swoim działaniu kieruje się dążeniem do ciągłego rozwoju w celu oferowania najlepszej jakości produktów spożywczych.