Automatyczny magazyn w centrum dystrybucyjnym firmy Kiwi Greensun w Portugalii

09/09/2019
Nowy automatyczny magazyn samonośny firmy Kiwi Greensun w Portugalii


Owoce kiwi od portugalskiej firmy Kiwi Greensun trafiają zarówno na rodzimy rynek, jak i do odbiorców zagranicznych, głównie z Hiszpanii. W związku z rosnącą z roku na rok produkcją firma zdecydowała się na budowę automatycznego magazynu w Guimarães w północnej Portugalii.

Będzie to obiekt o konstrukcji samonośnej mierzący 13 m wysokości. Wzdłuż jedynego korytarza znajdą się regały o podwójnej głębokości obsługiwane przez układnicę dwukolumnową. Na regałach tych będą składowane palety o trzech różnych rozmiarach.

W magazynie zostanie wdrożone autorskie oprogramowanie Mecaluxu, Easy WMS, które będzie zarządzać stanem magazynowym w celu zwiększenia dynamiki procesu i maksymalizacji wydajności instalacji.

Lider w produkcji kiwi

Historia firmy Kiwi Greensun sięga lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to w Felgueiras nieopodal Porto powstała jej pierwsza plantacja kiwi, o powierzchni 2 hektarów. W latach 90. firma posiadała już 22 hektary upraw tych owoców, a w 2004 roku jej właściciele, rodzina Araujo, uruchomili nowoczesny magazyn. Obecnie Kiwi Greensun jest największym producentem kiwi na Półwyspie Iberyjskim. Posiada chłodnie mieszczące 8000 ton owoców, a jej roczne przychody ze sprzedaży przekraczają 7 milionów euro, z czego 80% pochodzi z eksportu.