La Piamontesa zwiększa swoją wydajność dzięki automatycznemu systemowi składowania z Pallet Shuttle

28/11/2016

Mecalux zbuduje dla firmy La Piamontesa, wiodącego producenta wyrobów wędliniarskich w Argentynie, automatyczny magazyn samonośny o wysokości 14 m i pojemności umożliwiającej składowanie ponad 2000 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm.

Magazyn zostanie wyposażony w dwa bloki regałów wjezdnych o głębokości 7 m i jeden korytarz, w którym będzie się poruszała układnica przenosząca Pallet Shuttle i ładunki. Zadaniem systemu będzie realizacja operacji pobierania i umieszczania towaru w wyznaczonej lokalizacji w całkowicie automatyczny sposób.

Wejście i wyjście produktów zostanie zrealizowane w taki sposób, aby odbywało się za pomocą systemu przenośników umieszczonych na górnym piętrze oraz z boku instalacji. Na dolnym poziomie wyznaczono duży obszar, w którym będą przygotowywane zamówienia.

Założona w 1953 roku firma La Piamontesa jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawanych marek wśród argentyńskich producentów z branży spożywczej. W celu zaoferowania swoim klientom produktów najwyższej jakości firma sukcesywnie wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakładzie produkcyjnym w Brinkmann.