Logismarket umacnia swoją międzynarodową pozycję poprzez otwarcie nowej witryny internetowej w Czechach

21/10/2007

Logismarket, informator przemysłowy Mecalux’u, umacnia swoją międzynarodową pozycję dzięki otwarciu nowej witryny internetowej w Czechach. Wraz z nową witryną, specjalistyczny informator przemysłowy on-line Mecalux’u dostępny jest już w 12 krajach, umożliwiając kontakty między firmami i dostawcami wyposażenia przemysłowego. Oferta Logismarket obejmuje ponad 56.000 produktów i 3.300 firm obecnych w informatorze. Potencjalny nabywca może za pośrednictwem Logismarket’u sprawdzić i porównać ofertę produktów i usług oraz zamówić indywidualny kosztorys on-line drogą mailową, przez internet, telefon lub faxem. Wniosek o odpowiedni kosztorys jest wysyłany bezpośrednio do firm.

Logismarket postawił na Czechy, gdyż jest to szybko rozwijający się kraj z perspektywami wzrostu popytu na wyposażenie przemysłowe w najbliższych latach. W czeskim sektorze przemysłowym działa około 150.000 firm, ich zyski sięgają około 120 miliardów euro. Prawie jedna trzecia aktywnej części społeczeństwa, mniej więcej 1,3 miliona osób, jest zatrudniona w sektorze przemysłowym.

Logismarket, wzrost liczby odwiedzin w informatorze
W ciągu roku 2006 na stronach Logismarket zarejestrowano ponad osiem i pół miliona odwiedzin (dane monitorowane przez OJD), liczba ta stale rośnie. W pierwszym półroczu roku 2007 liczba odwiedzin na stronach Logismarket wzrosła o 21,8% w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim, a liczba kontaktów handlowych wzrosła o 23%. Logismarket otwiera przed miejscowymi i międzynarodowymi firmami nowe rynki zbytu dla ich oferty wyposażenia przemysłowego, umożliwiając tym samym nowe możliwości biznesowe i zwiększenie rozpoznawalności marki.

Historia Logismarket’u
Logismarket rozpoczyna działalność w styczniu 2001 r. w Hiszpanii i od tego momentu idzie za międzynarodowym przykładem Mecalux’u. Francja i Portugalia to pierwsze kraje europejskie, które otwierają własną witrynę w październiku tego samego roku. Kilka miesięcy później, w marcu 2002 r. działa już też włoska strona internetowa, a we wrześniu do grona Logismarket dołącza portal niemiecki oraz międzynarodowa wersja po angielsku www.logismarket.com.

W czerwcu 2004 r. powstaje witryna Beneluksu, a pod koniec tego roku rozpoczyna działalność także strona Wielkiej Brytanii. W sierpniu 2006 r. informator ma premierę jednocześnie w 3 nowych krajach: Austrii, Szwajcarii i Polsce, a od początku października 2007 r. także Czechy posiadają swoją własną witrynę Logismarket. Adresy Logismarket

 • www.logismarket.es (Hiszpania).
 • www.logismarket.pt (Portugalia).
 • www.logismarket.fr (Francja).
 • www.logismarket.it (Włochy).
 • www.logismarket.de (Niemcy).
 • www.logismarket.nl/be (Beneluks).
 • www.logismarket.co.uk (Wielka Brytania).
 • www.logismarket.at (Austria).
 • www.logismarket.ch (Szwajcaria).
 • www.logismarket.pl (Polska).
 • www.logismarket.cz (Czechy).