Większa efektywność operacji logistycznych w magazynie producenta guzików

13/03/2019

Luca Cuccolini, producent guzików z 50-letnim doświadczeniem w branży, wyposaży swój magazyn w Illescas, w prowincji Toledo, w automatyczny magazyn pojemnikowy miniload, który pomieści 2640 pojemników o wadze 25 kg każdy. Automatyzacja procesu magazynowego zarządzanego przez oprogramowanie Easy WMS firmy Mecalux pozwoli na szybsze przygotowanie zamówień i zwiększenie wydajności obiektu.

 

Automatyczny magazyn pojemnikowy miniload w centrum logistycznym Luca Cuccolini

 

Nowy automatyczny magazyn pojemnikowy będzie miał jeden korytarz o długości 27,5 m, w którym powstaną regały o wysokości 7,2 m podzielone na 24 poziomy ładunkowe. W korytarzu będzie pracowała układnica miniload, wykonując 78 cykli kombinowanych na godzinę. W przedniej części magazynu pojemnikowego zostanie utworzone stanowisko do kompletacji zamówień, do którego będą dostarczane pojemniki z produktami za pomocą przenośników, co znacznie przyspieszy obsługę ładunków.

Do zadań systemu zarządzania magazynem Easy WMS należy między innymi: koordynacja operacji wykonywanych w ramach przyjęcia, wydania i umieszczania towaru na regałach, przeprowadzanie inwentaryzacji i kontrola stanu magazynowego, śledzenie artykułów, generowanie raportów statystycznych i sprawozdań.

Markowe guziki na całym świecie

Założona w 1969 roku Luca Cuccolini, jest słynnym producentem guzików, naszywek, broszek, pasków oraz pozostałych dodatków i elementów dekoracyjnych ubrań, obecnym na pięciu kontynentach. Firma przykłada szczególną wagę do dbałości o środowisko, dlatego jej produkty wytwarzane są z naturalnych surowców bez żadnych chemicznych dodatków, dzięki czemu cieszą się ogromnym uznaniem w świecie mody i wzornictwa.