Automatyzacja składowania lakierów samochodowych firmy Bollig & Kemper

24/02/2019

Niemiecki producent lakierów samochodowych Bollig & Kemper zlecił Mecaluxowi realizację automatycznego magazynu do składowania palet przy swoim zakładzie produkcyjnym w Plessis-Pâté pod Paryżem. Zamówienie obejmuje również dostawę regałów paletowych i wdrożenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS.

Automatyczny magazyn lakierów samochodowych firmy Bollig & Kemper we Francji

W jedynym korytarzu, o długości 40 m, będzie pracowała układnica jednokolumnowa. Magazyn, którego wysokość wyniesie 12,5 m, pomieści 380 palet i będzie zapewniał zaopatrzenie linii produkcyjnych za pomocą przenośników biegnących po boku regałów na wysokości 5,2 m.

Natomiast 2 korytarze z regałami paletowymi o wysokości 6,5 m będą mieścić 448 palet zarówno z surowcami wykorzystywanymi w produkcji, jak i gotowymi produktami z tutejszej fabryki.

Francis Lepême – Dyrektor Projektu w Bollig & Kemper
"Wybraliśmy Mecalux z uwagi na fachowość oraz sprawną współpracę na etapie projektu, która zaowocowała wydajnym rozwiązaniem pod względem technicznym i ekonomicznym. Układnica zapewnia nam wiele korzyści, takich jak obniżenie kosztów operacyjnych, skrócenie czasu produkcji i zminimalizowanie pomyłek wiążących się z ręczną obsługą”.

Sto lat doświadczenia

Bollig & Kemper zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją farb dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma powstała w 1919 roku, a jej siedziba mieści się w Kolonii. Od 2016 roku jest spółką zależną japońskiego producenta farb do różnych zastosowań, koncernu Nippon Paint, który posiada oddziały w Azji, Europie i Ameryce Północnej.