Easy WMS w magazynie firmy Cimasa w Albacete

16/07/2019

Znany w Hiszpanii producent pasz i biomasy, Cimasa, znajduje się obecnie w fazie dynamicznego wzrostu, dlatego powierzył Mecaluxowi wyposażenie swojego nowego magazynu w Albacete. W obiekcie zamontowane zostaną regały paletowe mierzące 9 m wysokości, a do zarządzania procesem logistycznym będzie służyło oprogramowanie magazynowe Easy WMS.

Inteligente zarządzanie magazynem firmy Cimasa

 

Inteligentne zarządzanie procesem magazynowym przyniesie firmie Cimasa szereg korzyści, znacząco podnosząc wydajność obiektu, co przełoży się na sprawniejszą dystrybucję produktów do odbiorców. Dzięki opracowanemu przez Mecalux systemowi zarządzania magazynem Cimasa będzie mogła śledzić w czasie rzeczywistym swój stan magazynowy i na tej podstawie planować zaopatrzenie.

Możliwość śledzenia towaru ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jego najwyższej jakości. Po odczytaniu etykiety surowców pochodzących od dostawców, Easy WMS pozwoli firmie na bieżąco monitorować stan ładunków w zakresie wagi netto i brutto, liczby sztuk, terminu ważności itp. Ponadto zadaniem programu jest wyznaczanie miejsca składowania dla każdego artykułu na podstawie predefiniowanych zasad i realizowanej strategii biznesowej.

Francisco Collado López - Członek Zarządu spółki Cimasa
„Zdecydowaliśmy się na współpracę z Mecaluxem, ponieważ jest to firma godna zaufania z uwagi na ogromne doświadczenie w branży magazynowej i fachowość pracowników. Dzięki zaproponowanym rozwiązaniom zwiększymy pojemność i zoptymalizujemy składowanie, a także uzyskamy możliwość stałego śledzenia każdego z naszych produktów”.

O firmie Cimasa

Cimasa została założona w 1963 roku w miejscowości La Roda w prowincji Albacete, gdzie od początku swojej działalności zajmuje się produkcją oraz sprzedażą pasz i zbóż. W ostatnich latach poszerzyła ofertę o surowce oraz dodatki dla producentów pasz i hodowców zwierząt gospodarskich, karmę dla psów, kotów oraz fretek, biomasę, cukier i sól, podłoże dla roślin i piasek krzemionkowy. Produkty te są wykorzystywane w wielu branżach, m.in. w żywieniu zwierząt i ludzi, oczyszczaniu ścieków, ogrodnictwie, a także wytwarzaniu energii odnawialnej.