Espace des Marques uruchamia dwa magazyny, aby skuteczniej realizować strategię wszechkanałowości

05/05/2019

Espace des Marques, francuski dystrybutor odzieży i obuwia sportowego, uruchomi dwa nowe magazyny w La Boissière-des-Landes w zachodniej Francji. Jeden z obiektów będzie zaopatrywał pięć punktów sprzedaży zlokalizowanych w różnych zakątkach departamentu Wandea, drugi z kolei będzie obsługiwał klientów składających zamówienia w sklepie internetowym. Mecalux wyposaży oba magazyny w regały półkowe z pomostami, a także wdroży w nich oprogramowanie Easy WMS.

Easy WMS w dwóch magazynach firmy Espace des Marques

Dzięki opracowanemu przez Mecalux systemowi zarządzania magazynem Espace des Marques będzie w stanie efektywnie obsługiwać duży przepływ towaru i skutecznie realizować wszechkanałową metodę sprzedaży. Easy WMS zapewnia bowiem płynną komunikację między magazynem i firmami transportowymi oraz pozwala śledzić stan magazynowy w czasie rzeczywistym. Wszystko to przełoży się na sprawne przygotowywanie zamówień składanych zarówno przez sklepy stacjonarne, jak i przez klientów sklepu internetowego.

W obu magazynach zostaną zamontowane regały półkowe z pomostami przeznaczone do kompletacji: w magazynie zaopatrującym sklepy stacjonarne powstaną trzy kondygnacje, a w magazynie sklepu internetowego – dwie. Zaletą tego rozwiązania jest optymalizacja dostępnej powierzchni, która pozwala uzyskać większą pojemność magazynową. Ponadto regały tego typu umożliwiają bezpośredni dostęp do towaru, co jest niezwykle ważne dla zapewnienia szybkiego przygotowywania zamówień.

Johan LEGRAND – Dyrektor firmy Espace des Marques
Wybraliśmy Mecalux z kilku powodów. Dobre opinie wśród firm z naszego sektora budzą zaufanie. Podczas konsultacji zaproponowano nam rozwiązanie w postaci regałów z pomostami, pozwalające zoptymalizować proces logistyczny. Etap realizacji pozwolił nam jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu o słuszności tego wyboru, ponieważ Mecalux wykazał się profesjonalizmem poprzez terminową realizację i wysoką jakość wykonywanych prac. Otrzymaliśmy rozwiązanie spełniające nasze potrzeby, praktyczne i elastyczne, regały bowiem optymalnie wykorzystują powierzchnię, są dostosowane do naszych produktów i cechują się dogodnym dostępem”.

O firmie Espace des Marques

Espaces des Marques to francuska sieć pięciu stacjonarnych sklepów sportowych z odzieżą i obuwiem najlepszych marek, prowadząca również sprzedaż przez internet. Podstawą jej strategii biznesowej jest wysoka jakość zarówno produktów, jak i obsługi klienta (szybkie dostawy, łatwość zwrotów itp.).