Regały do kompletacji w magazynie producenta obuwia Gioseppo w Elche

17/01/2019

Gioseppo, hiszpański producent obuwia i dodatków, ponownie wybrał rozwiązania magazynowe Mecaluxu do swojego centrum logistycznego w Elche nieopodal Alicante. To już druga realizacja Mecaluxu dla tej firmy – pierwszą była budowa w 2008 roku automatycznego magazynu samonośnego mieszczącego 5844 palety.

W ciągu najbliższych miesięcy Mecalux zamontuje w obiekcie duży blok regałów z pomostami, podest do kompletacji, regały przepływowe i regały paletowe. Cztery kondygnacje regałów z pomostami i podestem umożliwią wykorzystanie całej wysokości magazynu, czterokrotnie zwiększając jego powierzchnię użytkową. Regały do kompletacji pomieszczą ponad 480 000 pudełek z butami (w każdym jedna para). Zamówienie firmy Gioseppo obejmuje również utworzenie 5 korytarzy z regałami paletowymi o wysokości 10,5 m i 8 kanałów przepływowych. Łączna pojemność instalacji umożliwi składowanie 1100 palet.

Regały do kompletacji w magazynie producenta obuwia Gioseppo w Elche

José Miguel Navarro Pertusa – Wiceprezes firmy Gioseppo
„W ciągu kilku lat intensywnej współpracy Mecalux dowiódł, że jest w stanie spełniać nasze oczekiwania. Wybraliśmy tę firmę ze względu na atrakcyjną relację ceny do jakości, a przede wszystkim z uwagi na fachowość. Na etapie realizacji specjaliści z Mecaluxu ulepszyli projekt zaproponowany przez naszych inżynierów, zwiększając pojemność i usprawniając funkcjonowanie obiektu”.

Ponad 3 miliony par butów rocznie

Gioseppo to rodzinna firma obuwnicza powstała w 1991 roku w hiszpańskim mieście Elche. Projektuje i produkuje obuwie damskie, męskie oraz dziecięce ze średniej i górnej półki. Roczna produkcja sięga 3 milionów par butów, które są dostępne w ponad 10 000 punktach sprzedaży prowadzonych przez ok. 5000 odbiorców w 70 krajach.