Automatyczny magazyn pojemnikowy zwiększa wydajność centrum dystrybucyjnego firmy Project

19/06/2018

Project, francuski producent części wytwarzanych metodą obróbki skrawaniem, postawił na automatyzację swojego centrum dystrybucyjnego w Vendôme. Automatyczny magazyn pojemnikowy pomieści ponad 3000 pojemników o maksymalnej wadze 50 kg. Dostawcą rozwiązania jest Mecalux.

Automatyczny magazyn pojemnikowy miniload dla firmy Project

 

Magazyn będzie się składał z jednego korytarza, po którego obu stronach zostaną zamontowane 12-poziomowe regały o podwójnej głębokości, długości 35 m i wysokości 5 m. Do umieszczania i pobierania ładunków na i z regałów posłuży układnica pojemnikowa.

Project będzie wykorzystywać dwa rodzaje pojemników: o wymiarach 400 x 600 x 240 mm i 400 x 600 x 320 mm. Te mniejsze będą składowane na dolnych poziomach regałów, większe zaś na górnych.

Na jednym końcu regałów będzie się znajdowało stanowisko wejściowe, na drugim – wyjściowe. Z kolei w bocznej części magazynu zostaną utworzone dwa stanowiska kompletacyjne, gdzie zamówienia będą przygotowywane metodą „produkt do operatora”, to znaczy produkty wchodzące w skład poszczególnych zamówień będą dostarczane operatorom automatycznie – za pomocą układnic. Przy stanowiskach kompletacyjnych zostaną usytuowane 24 kanały przepływowe do kompletacji produktów o niskiej rotacji i do odkładania pustych pojemników.

 

O firmie Project

Firma Project, logo

 

 

Project to działający od 1990 roku francuski producent części wykonywanych w procesach obróbki skrawaniem. Elementy te wykorzystywane są m.in. w przemyśle lotniczym, kosmicznym, zbrojeniowym, energetycznym, elektronicznym, medycznym i rolno-spożywczym.