Dwa magazyny o dużej pojemności dla sklepu internetowego Cdiscount we Francji

11/06/2018

CdiscountMecalux wyposaży dwa nowe magazyny sklepu internetowego Cdiscount zlokalizowane we francuskich miejscowościach Moissy-Cramayel i Saint-Mard w regały paletowe. Zaletą tego systemu jest bezpośredni dostęp do ładunków, co przekłada się na sprawniejsze przygotowywanie zamówień.

Większość powierzchni obu obiektów zajmą regały o wysokości 11 m przeznaczone do składowania palet o wymiarach 800 x 1200 mm.

W ten sposób magazyn w Moissy-Cramayel pomieści 90 416 palet, natomiast w magazynie w Saint-Mard będzie możliwe składowanie 29 334 palet. Jest to pojemność umożliwiająca zaopatrywanie wszystkich klientów na terenie Belgii.

Głównym procesem odbywającym się w obu magazynach będzie kompletacja zamówień. Aby je przygotować, operatorzy będą się kierowali wskazaniami oprogramowania magazynowego ułatwiającymi lokalizację produktów wchodzących w skład poszczególnych zamówień.

O Cdiscount

Powstały w 1999 roku we Francji Cdiscount to jeden z największych sklepów internetowych w tym kraju. Bogata oferta obejmująca ponad 114 000 pozycji asortymentowych w atrakcyjnych cenach dociera poprzez rozbudowaną sieć dystrybucyjną do ponad 16 milionów klientów.