Maksymalna wydajność dzięki skutecznemu systemowi przygotowywania zamówień

03/05/2017

Mecalux dostarczy automatyczny magazyn pojemnikowy Miniload o pojemności 5472 pojemników i maksymalnej wadze 40 kg dla włoskiego producenta elementów mocujących dla lotnictwa, firmy Paolo Astori.

W skład magazynu wejdzie tylko jeden korytarz. Pracująca w nim układnica będzie obsługiwać znajdujące się po jego obu stronach 18-poziomowe regały o podwójnej głębokości, długości 43 m i wysokości 6 m.

Stanowisko kompletacyjne będzie znajdowało się z przodu magazynu miniload. W systemach tego typu przygotowywanie zamówień odbywa się zgodnie z metodą „towar do operatora”. Oznacza to, że produkty potrzebne do skompletowania poszczególnych zamówień są dostarczane do stanowiska kompletacyjnego przez układnicę. Ponadto w instalacji dla Paolo Astori do tej strefy będą dostarczane kontenery z zapasem produktów i będą z niej wychodziły puste pojemniki.

Paolo Astori to rodzinna firma z siedzibą w Gattico nieopodal Mediolanu. Zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów mocujących dla przemysłu lotniczego. Od momentu powstania zarząd firmy przywiązywał dużą wagę do inwestycji w rozwój i wykorzystywaną w procesach produkcyjnych technologię w celu dostarczania nowoczesnych rozwiązań spełniających oczekiwania odbiorców.