Best Practices 25: cyfryzacja i automatyzacja dla zwiększenia wydajności logistyki

28/07/2022

W najnowszym wydaniu magazynu Best Practices prezentujemy, w jaki sposób oprogramowanie Mecaluxu pomogło firmom z różnych sektorów usprawnić procesy logistyczne.

Cyfryzacja jest idealnym rozwiązaniem służącym osiągnięciu maksymalnej wydajności logistycznej i zapewnieniu precyzyjnej kontroli nad produktami. Jednym z zaprezentowanych przykładów jest Gibon, słoweński sklep internetowy, który dzięki wdrożeniu Easy WMS aż o 30% zwiększył wydajność swojego magazynu. Digitalizacja wszystkich procesów z pomocą oprogramowania Mecaluxu pomogła również portugalskiej firmie De Prado potroić wolumen produkcji.

W bieżącym numerze Best Practices prezentujemy również realizacje dla firm, które zdecydowały się na wdrożenie w swoich magazynach rozwiązań automatycznych. Pierwszą z nich jest francuskie przedsiębiorstwo FPT Industrial, w którym linie produkcyjne są zaopatrywane metodą just-in-time dzięki automatycznemu połączeniu fabryki z magazynem. Kolejną realizacją jest magazyn firmy Logiscor, hiszpańskiego operatora 3PL, który zautomatyzował logistykę w celu osiągnięcia wydajności na poziomie obiegu ponad 400 pojemników dziennie.

Kolejną interesującą pozycją w czasopiśmie jest wywiad z René De Kosterem, wykładowcą logistyki i zarządzania operacyjnego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, w którym nasz ekspert przedstawia powody skłaniające firmy do automatyzacji swoich magazynów. Natomiast Mikel Jaureguizar, dyrektor generalny hiszpańskiej firmy Normagrup, w rozmowie z naszą redakcją wyjaśnia jak automatyzacja wpłynęła na koordynację pracy magazynu i linii produkcyjnych.

Niniejsze wydanie Best Practices prezentuje również analizę potencjału metaświata w sektorze logistycznym; zalety automatyzacji pracy magazynów pracujących w kontrolowanych warunkach oraz raport na temat specyfiki i zastosowań automatycznego systemu Pallet Shuttle.

Pobierz magazyn Best Practices i dowiedz się, w jaki sposób automatyzacja i cyfryzacja stały się kluczowymi rozwiązaniami poprawiającymi konkurencyjność biznesu.

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie wydania czasopisma.