Best Practices 23: zwiększenie wydajności logistyki w dziesięciu realizacjach z różnych branż

07/01/2022

Dwudziesty trzeci numer magazynu „Best Practices” jest już dostępny – w odświeżonej szacie graficznej i z nową zawartością. Prezentujemy w nim studia przypadku, w których wyjaśniamy, jak polski producent chusteczek nawilżanych EcoWipes zwiększył wydajność o 30%, jak francuska sieć sklepów sportowych Decathlon wdraża w swoich magazynach strategię sprzedaży omnikanałowej oraz jak niemiecka firma produkująca odzież roboczą Würth Modyf dzięki cyfryzacji jest w stanie sprostać wzrostowi obrotów o 550%. W nowym numerze można znaleźć także zapowiedzi przyszłych projektów, wywiady ze specjalistami w dziedzinie logistyki oraz artykuły na tematy związane z naszą branżą.

Pandemia COVID-19 skłoniła wiele firm do zmiany strategii biznesowych, zwłaszcza w zakresie logistyki. Przeprowadziliśmy wywiad z Yossim Sheffim, dyrektorem Centrum Transportu i Logistyki MIT, na temat tego, jak pandemia przyspieszyła automatyzację magazynów. Rozmawialiśmy również z Martynasem Tamosiunasem, menadżerem łańcucha dostaw w Intersurgical, który opowiedział nam o wyzwaniach logistyki ochrony zdrowia, z jakimi musiała zmierzyć się jego firma podczas pandemii.

W nowym numerze omawiamy także badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Lund w Szwecji, które potwierdzają, że o sukcesie w sprzedaży omnikanałowej decyduje projekt magazynu, a ponadto prezentujemy program szkoleniowy Easy Mecalux Education, na którym przyszli specjaliści w dziedzinie logistyki mogą się nauczyć, jak zainstalować, skonfigurować i obsługiwać oprogramowanie magazynowe w rzeczywistym środowisku.

Serdecznie zapraszamy do lektury czasopisma branżowego „Best Practices”!

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie wydania czasopisma.