Best Practices 24: wydajność logistyki w nowych projektach dla klientów z różnych branż

01/04/2022

Czy wiesz, rozwój sektora e-commerce w najbliższych pięciu latach zrodzi zapotrzebowanie na dodatkowe 138 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na całym świecie? Zostało to wykazane w badaniu Global E-Commerce Outlook, przeprowadzonego przez północnoamerykańską firmę konsultingową CBRE.

W 24 numerze czasopisma Best Practices analizujemy w jaki sposób rozwiązania logistyczne Mecaluxu przyczyniają się do rozwoju firm z branży e-commerce. Jednym z polskich projektów jest magazyn dla światowego lidera tej branży. Zespół techniczny Mecaluxu wdrożył rozwiązanie, które umożliwiło zwiększenie wykorzystania dostępnej pierwotnie powierzchni o 300%. We Francji firma z branży modowej Stand-Privé.com usprawniła procesy logistyczne dzięki wdrożeniu oprogramowania Mecaluxu: cyfryzacja magazynu umożliwiła sprawowanie kontroli w czasie rzeczywistym nad 100 000 pozycji asortymentowych i wysyłkę 2 600 zamówień internetowych każdego dnia. Podobnie, dzięki rozwiązaniom Mecaluxu, sklep internetowy Harcour skrócił o 65% czas potrzebny na identyfikację i rozmieszczanie produktów.

Najnowszy numer czasopisma prezentuje również analizy eksperckie nowych tendencji w logistyce. Joakim Krembo, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu w Lund, przedstawia jak nowa generacja automatycznych systemów wyposażonych w sztuczną inteligencję zmienia reguły gry w magazynach. Z kolei Ludwik Wicki, profesor ekonomii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wyjaśnia, że system zarządzania magazynem prowadzi do stałego wzrostu produktywności. Wreszcie Luca Urciuoli, adiunkt w Międzynarodowym Programie Logistycznym MIT-Zaragoza, zagłębia się w to, w jaki sposób technologia umożliwia również skuteczne stawienie czoła licznym wyzwaniom w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Pobierz najnowszy numer czasopisma Best Practices i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w cyfryzacji i automatyzacji magazynów.

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie wydania czasopisma.