Best Practices 27: najnowsze technologie w łańcuchu dostaw

28 gru 2022

Coraz więcej firm cyfryzuje i automatyzuje operacje w łańcuchu dostaw, aby dostosować się do zmian zachodzących na rynku.

W 27. numerze magazynu Best Practices przedstawiamy projekty zrealizowane dla firm z wielu krajów m. in.: Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji czy Hiszpanii. Ich cechą wspólną jest wykorzystanie rozwiązań technologicznych Mecaluxu do optymalizacji logistyki. Jednym z nich jest magazyn producenta puszek aluminiowych – firmy Blechwarenfabrik, która zautomatyzowała swoje centrum logistyczne o powierzchni 63 000 m² w Niemczech, aby móc produkować ponad 100 milionów opakowań rocznie.

W bieżącym numerze prezentujemy również wywiad z dyrektorem Centre for Intelligent Storage and Logistics Systems z Wielkiej Brytanii, w którym omawiamy wpływ technologii cyfrowych na logistykę. Jednym z przykładów digitalizacji logistyki sieci sklepów jest LS2 Helmets – dystrybutor kasków i odzieży dla motocyklistów. Firma wdrożyła oprogramowanie Mecaluxu Easy WMS w swoim magazynie w Hiszpanii w celu kompletacji i wysyłki 4500 artykułów w ciągu dnia.

Najnowsze wydanie czasopisma Best Practices zawiera również specjalistyczne analizy i zestawienia omawiające złożone kwestie logistyczne, takie jak zarządzanie zwrotami i potencjał Big Data jako strategicznego narzędzia usprawniającego podejmowanie decyzji.

Już teraz pobierz magazyn Best Practices i bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w branży logistycznej.

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie wydania czasopisma.