Mecalux instaluje innowacyjną układnicę w firmie Cáceres Galindo

20/03/2008

Nowe hale magazynowe firmy Cáceres Galindo, która zajmuje się sprzedażą urządzeń grzewczych, hydraulicznych, gazowych, klimatyzacyjnych oraz instalacji energii słonecznej, mieszczą się w Cabanillas del Campo (Guadalajara). Jest to magazyn automatyczny obsługujący ponad 14 000 pozycji, które firma posiada w swojej ofercie.

Główną i najważniejszą rolę w tym magazynie odgrywa bez wątpienia solidna układnica TRB 4000/32 S o torze prostym, niespotykany model pozwalający na umieszczenie ładunku na półce z pełnym wykorzystaniem głębokości regału. Urządzenie ma 32 m wysokości i zostało zamontowane w korytarzu między dwoma regałami do składowania platform o wymiarach 2,7 x 6,5 m, znacznie przekraczających zwyczajowe wymiary palet i o wadze do 4 ton. Ustalanie położenia towaru odbywa się przy pomocy laserowego dalmierza w trakcie ruchów przemieszczania i podnoszenia oraz dzięki enkoderom absolutnym systemów wydawania i przyjmowania platform.

Ze względu na duże gabaryty jednostek ładunkowych, urządzenie może obsługiwać cykle do 16 platform na godzinę, z prędkością przenoszenia wynoszącą 80 m/min i prędkością podnoszenia – 30 m/min. Wyposażono je w czujniki alarmujące o przekroczeniu prędkości, przeładowaniu i osiągnięciu końca toru. W praktyce, komunikacja z tymi czujnikami odbywa się za pośrednictwem podczerwieni przy pomocy fotokomórek.

Pełna instalacja
Nowo otwarta siedziba Grupy Cáceres Galindo posiada platformę logistyczną, na którą składają się różne obiekty: samonośny i automatyczny magazyn składowania z trzema stacjami przyjmowania i wydawania towaru; dok rozładunkowy do przyjmowania towaru; sześć doków załadunkowych do wydawania towaru oraz sześć pionowych regałów przeznaczonych do przygotowywania zamówień. Ponadto, w budynku znajduje się strefa regałów do składowania towarów lekkich oraz strefa składowania ładunku na podłodze, także przeznaczona do przygotowywania zamówień oraz antresola, na której mieści się strefa picking’u gamy produktów do klimatyzacji; dodatkowo zamontowano tow line czyli system transportu wózkami paletowymi, który łączy strefę przygotowywania zamówień z różnymi dokami załadunkowymi.

O firmie Mecalux
Mecalux jest jednym z najważniejszych dostawców globalnych rozwiązań magazynowych na świecie. Główna działalność firmy polega na projektowaniu, produkcji, sprzedaży i obsłudze serwisowej regałów metalowych, magazynów automatycznych i innych rozwiązań dotyczących systemów składowania. Grupa Mecalux posiada 8 zakładów produkcyjnych w 6 krajach, bezpośrednie przedstawicielstwa handlowe w 16 krajach, zatrudnia 3100 pracowników, a dochody Grupy w 2006 roku wyniosły 531,1 milionów euro. Mecalux zajmuje strategiczną pozycję dla rozwoju technologii automatycznych systemów składowania i ich wprowadzania na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność.