MECALUX mianuje Eduarda Montesa, aktualnego Senior Vicepresident Siemens AG na stanowisko niezależnego doradcy

14/09/2007

Mecalux powołał Eduarda Montesa, aktualnego Senior Vicepresident niemieckiego koncernu Siemens AG, na stanowisko nowego niezależnego doradcy firmy. Eduardo Montes obejmie wakat po prawoznawcy Juanie Pochu, który w dowód uznania wkładu jego pracy w rozwój i sukces firmy Mecalux, zostanie mianowany doradcą zarządu. Nominacja Eduarda Montesa ma za cel wsparcie szybkiego procesu internacjonalizacji działalności firmy Mecalux. Grupa jest w trakcie zwiększania w sposób znaczący swojej obecności i udziału w rynkach międzynarodowych. Ponadto w roku 2008 planowany jest zakup amerykańskiej firmy UFC Interlake.

Mianowanie Eduarda Montesa odbędzie się przez kooptację i będzie ratyfikowane podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki.

Eduardo Montes ma 55 lat i aktualnie zajmuje stanowisko Senior Vicepresident niemieckiego koncernu Siemens AG. Jednocześnie też zajmuje on stanowisko Przewodniczącego Rady Administracyjnej hiszpańskiej filii firmy. Eduardo Montes zaczął pracę w koncernie Siemens w roku 1975. Po siedmiu latach rozpoczął nowy etap swojej kariery zawodowej, podczas którego zajmował różnego typu stanowiska w firmach i instytucjach publicznych związanych z telekomunikacją. W roku 1995 wrócił do firmy Siemens. W maju 2006 Eduardo Montes został członkiem Managing Board Siemens AG na stanowisku Senior Vice President i powołano go na stanowisko CEO (Chief Executive Officer) Działu Telekomunikacji, największego działu Grupy Siemens na poziomie światowym. Od roku 2007 Eduardo Montes jest członkiem Rady Administracyjnej Nokia Siemens Networks i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Siemens Enterprise Communications.

Eduardo Montes jest także przewodniczącym hiszpańskich stowarzyszeń zajmujących się udoskonaleniem technik zarządzania i zrównoważonym rozwojem "Club Excelencia en Gestión", "Club de Excelencia en Sostenibilidad" oraz Komitetu Innowacji, Technologii i Rozwoju Przedsiębiorstw "Comité de Innovación, Tecnología y Desarrollo del Círculo de Empresarios”. Ponadto Eduardo Montes otrzymał liczne wyróżnienia i odznaczenia będące dowodem uznania dla jego pracy (np. Lider Przedsiębiorczości Roku "Líder Empresarial del Año“, wyróżnienie przyznane przez magazyn biznesowy "Ejecutivos," Najlepszy Przedsiębiorca Roku "Mejor Empresario del Año" wyróżnienie przyznane przez AT Kearney i Zarządca Roku "Directivo del Año" wyróżnienie przyznane przez czasopismo "Actualidad Económica.") oraz zaangażowania i postawy osobistej (Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec).

MECALUX jest jednym ze światowych liderów branży rozwiązań magazynowych. Główna działalność firmy polega na projektowaniu, produkcji, sprzedaży i świadczeniu usług dotyczących regałów metalowych, magazynów automatycznych i innych rozwiązań składowania towarów. Grupa Mecalux posiada 8 fabryk produkcyjnych w 6 krajach, bezpośrednie przedstawicielstwa handlowe w 16 krajach, 3.100 wykwalifikowanych pracowników i osiągnęła w roku 2006 obroty rzędu 531,1 MLN euro. Mecalux zajmuje strategiczną pozycję w rozwoju technologii magazynowania automatycznego i jej wprowadzenia na wszystkich rynkach działalności firmy.