Mecalux skonstruował nowy magazyn automatyczny Becton Dickinson

04/12/2008

Mecalux, światowy dostawca globalnych rozwiązań magazynowych, zaprojektował i skonstruował nowy magazyn automatyczny uruchomiony przez firmę Becton Dickinson w fabryce w miejscowości Fraga, w prowincji Huesca i połączony z procesem produkcyjnym fabryki. Dzięki temu nowemu magazynowi międzynarodowa firma zajmująca się dostawą technologii medycznych usprawni swój system dystrybucji, zredukuje koszty i zyska na przestrzeni magazynowej. Całkowity koszt początkowej inwestycji (magazyn automatyczny) wykonanej przez firmę Mecalux wyniósł 7,1 milionów euro. Automatyzacja magazynów jako sposób na zwiększenie skuteczności kontroli procesów logistycznych w firmach jest jednym z głównych celów, na które stawia Mecalux. Ten dział technologii magazynowej zajmuje się oprogramowaniem, robotyką oraz utrzymaniem ruchu i jest w momencie silnego wzrostu.

Automatyczne dostosowanie produkcji do popytu, system MECALUX EASY
Inteligentny magazyn dopasowuje przy pomocy specyficznego oprogramowania (system zarządzający MECALUX EASY firmy Mecalux) zapotrzebowanie dystrybucyjne do możliwości i rytmu produkcji, zapewniając produkcję zgodną z wymogami i zapotrzebowaniem różnych klientów. Mecalux zaprojektował, rozwinął i wyprodukował wszystkie elementy składające się na ten magazyn: oprogramowanie kontrolne i zarządzające, regały samonośne, układnice regałowe, systemy przenośnikowe, paletyzacyjne i komunikacyjne, a także systemy przeciwpożarowe oraz wymagane elementy wykończeniowe. Ponadto całość jest też wyposażona w roboty antropomorficzne z konfiguracją umożliwiającą ich bezproblemową pracę nawet w trudnodostępnych strefach magazynu. Całkowita pojemność magazynu wynosi 25200 palet w formacie wejściowym (wysokość 1500 i 2300 mm) odpowiadających 28000 paletom w formacie wychodzącym, których wysokość obniżana jest przy pomocy robota antropomorficznego z 2300 do 1500 i dopasowywana automatycznie do formatu zamówień klienta. Dziennie system może obsłużyć 3300 palet przy pracy 24 godzin na dobę, Osiągi te są możliwe dzięki magazynowi z regałami samonośnymi obsługiwanymi przez 6 układnic regałowych, których praca jest koordynowana i kierowana przez system MECALUX EASY podporządkowany systemowi ERP firmy.

Główne liczby

 • Kwota inwestycji wykonanej przez firmę Mecalux: 7,1 milionów euro.
 • Wysokość hali: 36 metrów.
 • Długość całkowita magazynu: 99,8 metrów.
 • Szerokość magazynu samonośnego: 43,75 metrów.
 • Objętość: 149.544 metrów sześciennych.
 • Pojemność w paletach: 25200 palet.
 • Układnice regałowe: 6 sztuk.

  Becton Dickinson
  Becton Dickinson to międzynarodowa firma zajmująca się dostawą technologii medycznych. Działalność firmy skupia się na badaniach i rozwoju oraz produkcji i dystrybucji elementów zaopatrzenia medycznego takich jak urządzenia, instrumenty i materiały eksploatacyjne dostarczanych do ośrodków zdrowia oraz laboratoriów klinicznych i badawczych. Firma została założona w roku 1897, a jej główna siedziba znajduje się w New Jersey, w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo zatrudnia 28000 pracowników w 50 krajach na całym świecie. Zakład produkcyjny mieszczący się w prowincji Huesca został utworzony w roku 1978 i zatrudnia ponad 500 osób. Więcej informacji na temat firmy Becton Dickinson na stronie www.bd.com.