Mecalux wkracza na rynek senegalski

10/10/2016

W ramach swojej ekspansji na rynki międzynarodowe Mecalux zawarł z firmą Patisen, jednym z liderów branży spożywczej, umowę na budowę i wyposażenie trzech magazynów w Senegalu.

Głównym obiektem będzie magazyn samonośny, w którym regały stanowią część systemu konstrukcyjnego budynku wraz z okładziną ścian i dachem. Jego wysokość wynosi 16 m. Składa się z regałów paletowych, które na dziewięciu poziomach pomieszczą ponad 25 300 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm i maksymalnym ciężarze 1200 kg. Do obsługi ładunków operatorzy będą wykorzystywali głównie wózki trójstronne i wózki przednie wysokiego podnoszenia.

Dwa pozostałe, mniejsze magazyny zostaną wyposażone w regały paletowe i bloki regałów wjezdnych obsługiwanych przez wózek Pallet Shuttle, na których możliwe będzie składowanie ok. 3000 palet. Pallet Shuttle to idealne rozwiązanie, gdy priorytetem jest optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej i skrócenie czasu załadunku i rozładunku.

Dzięki tym trzem magazynom Mecalux zaistnieje na wschodzącym rynku, oferującym duże możliwości, po raz kolejny dowodząc, że stawia na innowacyjność swoich rozwiązań i międzynarodową obecność swoich produktów i usług.