Mecalux wprowadza przenośniki plug and play

24/11/2016

Mecalux wprowadził na rynek nowy typ przenośników, które wykorzystują technologię plug and play. Działają one na podobnej zasadzie jak przenośniki, które Mecalux posiadał w swojej ofercie dotychczas. Jednak różnica polega na tym, że nowe urządzenia nie wymagają żadnego systemu sterującego. Przekazywanie komend odbywa się bowiem bezpośrednio między sąsiadującymi przenośnikami.

Zasada działania systemu jest bardzo prosta. Kolejne przenośniki są ze sobą połączone. Pierwszy w obwodzie jest podłączony do szafy sterującej. Za jego pośrednictwem energia elektryczna oraz sygnał uruchamiający przenośniki są przekazywane do kolejnych urządzeń w obwodzie. W celu uruchomienia pierwszego przenośnika, w momencie gdy zostaną na nim umieszczone palety, stosowane są przyciski, czujniki optyczne lub pętle indukcyjne, które wykrywają przejazd wózków widłowych.

Przenośniki automatyczne to doskonałe rozwiązanie w celu zapewnienia komunikacji w obrębie magazynu bądź hali produkcyjnej albo między tymi obiektami. Dzięki ich zastosowaniu można wyeliminować ruch wózków widłowych, co przekłada się na niższe koszty operacyjne i większe bezpieczeństwo pracy.

Nowy typ przenośnika wprowadza istotne udoskonalenie, które polega na możliwości zmodyfikowania systemu w dowolnym momencie poprzez przyłączenie dodatkowych urządzeń. Przenośnik samosterujący umożliwia również transport ładunków w obie strony. Godne podkreślenia zalety tego systemu to także łatwy montaż, krótki termin dostawy i szybkie uruchomienie. Ponadto przenośniki mogą komunikować się z innymi elementami wyposażenia takimi jak pakowarki, skanery, podnośniki, drzwi itp.

 

GuardarGuardarGuardar