Nowy, wysokowydajny magazyn dla Iron Mountain

04/10/2016

Iron Mountain, firma specjalizująca się w archiwizacji dokumentów, powierzyła firmie Mecalux budowę kolejnego magazynu. Obiekt o wysokości 10 m będzie mieścił 3 miliony pojemników archiwizacyjnych.

Nowy budynek, usytuowany nieopodal Paryża, składa się z dwóch komór o powierzchni 6000 m² każda, w których przechowywane są segregatory o wymiarach 95 mm x 257 mm x 360 mm i pojemniki o wymiarach 362 mm x 296 mm x 532 mm. Zainstalowane pomosty umożliwiają dostęp do trzech górnych poziomów.

W 2015 roku Mecalux miał okazję wyposażyć położony niedaleko Chartres magazyn firmy Recall, przejętej niedawno przez Iron Mountain. Jest to obiekt o dużej wysokości, w którym pracują trzy 24-metrowe układnice. Milion dostępnych miejsc magazynowych wymaga gęstego składowania ładunków. Mimo to pobieranie przechowywanych dokumentów jest bardzo łatwe i szybkie dzięki ich obsłudze przez automatyczną układnicę. Wydajność obiektu uległa znacznemu zwiększeniu, ponieważ trasy ruchów układnicy zostały zoptymalizowane, co zapewniło szybki dostęp do poszczególnych jednostek.

 

O firmie Iron Mountain
Założona w 1951 roku amerykańska spółka Iron Mountain Inc. (NYSE: IRM) jest światowym liderem w dziedzinie archiwizacji dokumentów, któremu zaufało ponad 220 tysięcy przedsiębiorstw. Posiada 1350 obiektów w 45 krajach o łącznej powierzchni przekraczającej 7,5 miliona metrów kwadratowych. Oferuje usługi w zakresie zarządzania dokumentami i ich przechowywania, ochrony i odzyskiwania danych, digitalizacji dokumentów, ich bezpiecznego niszczenia oraz przechowywania dzieł sztuki. Dzięki możliwości skorzystania z tak szerokiego spektrum usług, klienci firmy zmniejszają koszty magazynowania i usprawniają zarządzanie dokumentami. Iron Mountain przechowuje miliony plików, w tym informacje poufne i dokumentację medyczną, a także dobra kultury i przedmioty zabytkowe.

Guardar