Easy WMS będzie zarządzać logistyką w magazynie rur stalowych firmy Consmecar

05/10/2017

Hiszpański dystrybutor rur stalowych Consmecar będzie stosował w swoim centrum zlokalizowanym w miejscowości La Felguera opracowany przez Mecalux system zarządzania magazynem Easy WMS w wersji SaaS (software as a service).

Consmecar potrzebował systemu, który pozwoliłby zoptymalizować powierzchnię obiektu i odbywające się w nim procesy logistyczne. Easy WMS to oprogramowanie, które sprosta temu zadaniu. Za pomocą aplikacji na terminale radiowe będzie zarządzać całym przepływem logistycznym – od przyjęcia towaru do magazynu, poprzez przygotowywanie zamówień, aż do wysyłki gotowego zamówienia do odbiorcy końcowego.

Centrum dystrybucyjne składa się z trzech przyległych do siebie hal, w których Consmecar składuje produkty z podziałem według ich rozmiarów i innych cech. Są to głównie rury ze stali nierdzewnej, stali stopowej i stali niestopowej, zawory i inne akcesoria do rur. W obiekcie odbywa się również kompletacja. Gotowe zamówienia są kierowane bezpośrednio na rampy, które służą zarówno do wysyłek, jak i do odbiorów towaru.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie obiektu, Easy WMS będzie stale komunikować się z systemem ERP stosowanym przez Consmecar, Navision firmy Microsoft.

Założony w 1962 roku Consmecar to hiszpańska firma zajmująca się dystrybucją rur stalowych dla różnych gałęzi przemysłu. Rozwija i umacnia swoją obecność na rynku stali, oferując swoim klientom pełną gamę produktów wysokiej jakości. Firma dysponuje bogatym zapleczem technicznym, np. dźwigami służącymi do przemieszczania towarów o dużej wadze i gabarytach, a także liniami do galwanizowania i piaskowania oraz piecami do utrwalania powłok, jak również ręcznymi i automatycznymi spawarkami.