System Pallet Shuttle w magazynie operatora logistycznego Alainé

07/09/2017

Firma Alainé wyposaży swoje nowe centrum logistyczne zlokalizowane we francuskim Macon w półautomatyczny system Pallet Shuttle firmy Mecalux. Rozwiązanie to umożliwi składowanie 20 397 palet o maksymalnej wadze 950 kg.

W obiekcie o powierzchni 8000 m2 znajdzie się 18 bloków 5-poziomowych regałów o wysokości 11 m. W każdym bloku towar będzie składowany według klientów i rotacji. Projek centrum logistycznego Alaine z wykorzystaniem Pallet Shuttle od Mecalux

Wózek Pallet Shuttle będzie wprowadzany do odpowiedniego kanału towarowego przez operatora za pomocą wózka widłowego. Następnie na wejściu do kanału umieszczana będzie paleta, którą Pallet Shuttle pobierze i przetransportuje do pierwszego wolnego miejsca. Aby pobrać ładunek z regału, czynności te będą wykonywane w odwrotnej kolejności.

Sterowanie wózkiem Pallet Shuttle odbywa się za pomocą tabletu z łączem Wi-Fi i oprogramowaniem, którego intuicyjna obsługa nie wymaga specjalnych szkoleń dla operatorów.

Mecalux dostarczy również dwa zespoły przenośników, które połączą strefy składowania ze strefami buforowymi. W strefie wysyłek wózek wahadłowy będzie transportował palety do regałów przepływowych. Towar grupowany będzie według tras lub zamówień, dzięki czemu załadunek na ciężarówki będzie przebiegał sprawniej.

Istniejąca od 1945 roku francuska firma Alainé to znaczący operator logistyczny, który dysponuje 300 000 m2 powierzchni magazynowej. W ostatnich latach powiększył swoją sieć handlową i działa obecnie w ponad 20 krajach. Posiada biura handlowe w Luksemburgu, Portugalii, Polsce, Wielkiej Brytanii i na Słowacji.