Kolejny automatyczny magazyn pojemnikowy dla firmy Planetpharma we Francji

07/05/2018

Francuska firma farmaceutyczna Planetpharma zamówiła do swojego centrum dystrybucyjnego w Le Grand-Quevilly już drugi automatyczny magazyn pojemnikowy miniload. W 2006 roku Mecalux wykonał pierwszy taki magazyn w tym samym obiekcie. Rozbudowa podyktowana jest notowanym w ostatnich latach wzrostem produkcji.

Pojemność nowego magazynu będzie wynosić 2112 pojemników. Będą one składowane na regałach o podwójnej głębokości zamontowanych po obu stronach korytarza, w którym pracować będzie układnica. Urządzenie to zapewni w pełni zautomatyzowaną obsługę ładunków.

W przedniej części magazynu powstanie stanowisko kompletacyjne w kształcie litery „U”, gdzie przygotowywanie zamówień będzie się odbywało z zastosowaniem metody „towar do człowieka”. Połączenie między stanowiskami kompletacyjnymi obu magazynów umożliwi wózek wahadłowy, który zapewni sprawne przemieszczanie ładunków.

miniload-planetpharma

O firmie Planetpharma

Planetpharma to należąca do grupy Ubipharm francuska spółka specjalizująca się w imporcie i eksporcie produktów farmaceutycznych. Pośredniczy ona w kontaktach między laboratoriami i ich odbiorcami z Afryki i departamentów zamorskich Francji, a także zajmuje się składowaniem leków ponad 80 producentów i ich dystrybucją w 20 krajach Afryki i 3 departamentach zamorskich.