Popularność showroomu firmy Mecalux wśród specjalistów z branży logistycznej

26/04/2017

Showroom znajdujący się w centrum technologicznym firmy Mecalux w hiszpańskiej miejscowości Cornellà de Llobregat koło Barcelony zakończył 2016 rok z doskonałym wynikiem – ponad 800 osób odwiedziło nas, aby zapoznać się z innowacjami w dziedzinie automatycznych systemów magazynowania.

Otwarty w 2015 roku obiekt odwiedzili przedstawiciele przedsiębiorstw z trzydziestu państw zarówno europejskich, jak i innych części świata (między innymi z Australii, Tajlandii, Argentyny, Arabii Saudyjskiej). Reprezentowali oni firmy, które działają w różnych branżach – farmaceutycznej spożywczej i motoryzacyjnej – oraz firmy zajmujące się handlem elektronicznym. Centrum gościło również wiele grup studentów kierunków logistycznych, którzy mieli okazję zobaczyć, jak działa w praktyce to, co zwykle znają tylko od strony teoretycznej.

Obiekt o powierzchni 6500 m2 podzielony jest na dwie części – właściwe centrum technologiczne, w którym odbywają się wstępne testy nowych produktów w ramach ich rozwoju, oraz showroom, gdzie w hali o wysokości 15 m można zobaczyć na żywo kilka modeli układnic, przenośników i systemów transportu podwieszanego, a także różne opcje systemu Pallet Shuttle, automatyczny magazyn pojemnikowy itp.

Mecalux stworzył tę ekspozycję, aby Klienci firmy i inne osoby zainteresowane szeroko pojętą logistyką mogły osobiście sprawdzić działanie automatycznych systemów magazynowych i urządzeń transportu bliskiego. W trakcie wizyty specjaliści z tej dziedziny opowiadają o każdym produkcie, objaśniają sposób działania wszystkich rozwiązań i odpowiadają na wszelkie pytania zadawane przez odwiedzających.

Showroom stanowi uzupełnienie ekspozycji o powierzchni 2500 m2 mieszczącej się w usytuowanej nieopodal głównej siedzibie firmy Mecalux. Można w niej zobaczyć ponad 30 różnych rozwiązań magazynowych zarówno statycznych, jak i automatycznych, które są przeznaczone do składowania pojemników i palet. W związku z dynamicznym rozwojem rynku e commerce oraz wzrostem znaczenia skuteczności i szybkości kompletacji zamówień w tej branży w ekspozycji uwzględnia się szczególnie wszystkie systemy wspomagające tę czynność.

Oprócz centrum technologicznego w Cornellà de Llobregat Mecalux posiada trzy inne tego typu obiekty: w Gliwicach, w Gijón (Hiszpania) i w Chicago.