Układnica pojemnikowa miniload w magazynie francuskiej firmy Pellenc

27 sie 2017

Pellenc, francuski producent maszyn rolniczych, wyposaży swoje centrum dystrybucyjne w Pertuis w automatyczny magazyn pojemnikowy (miniload) zasilający linie produkcyjne. Obiekt umożliwi składowanie 3500 palet i 2312 pojemników o wadze 50 kg.

Magazyn pojemnikowy będzie się składał z jednego korytarza z dwoma regałami o podwójnej głębokości po obu stronach. Regały te, o długości 17 m i wysokości 6 m, będą podzielone na 17 poziomów przeznaczonych do składowania pojemników o dwóch rozmiarach: 400 x 600 x 240 mm i 400 x 600 x 120 mm. Automatyczny magazyn pojemnikowy miniload trafi na wyposażenie centrum dystrybucyjnego firmy Pellenc

Do przemieszczania towarów posłuży układnica pojemnikowa miniload wyposażona w urządzenie obsługi ładunku umożliwiające jednoczesne pobieranie lub układanie, z dowolnej strony korytarza, dwóch pojemników na regałach o podwójnej głębokości.

Na jednym końcu regałów zostaną utworzone dwa stanowiska kompletacyjne. Przygotowywanie zamówień będzie się odbywało metodą „produkt do operatora”, co oznacza, że produkty wchodzące w skład zamówień będzie dostarczała operatorom układnica.

Pellenc to francuska firma specjalizująca się w produkcji maszyn, urządzeń i narzędzi elektrycznych stosowanych w rolnictwie i utrzymaniu zieleni miejskiej. Jest jednym z największych przedstawicieli tej branży: zatrudnia ok. 1500 osób i posiada 16 oddziałów i 6 zakładów produkcyjnych na całym świecie, a jej obroty wynoszą 236,6 miliona euro rocznie, z czego 56% pochodzi z eksportu. Firma dynamicznie rozwija się, przeznaczając 13 milionów euro na inwestycje w prace badawczo-rozwojowe.